Кабмін виділив 657 млн грн на термінові потреби бойових бригад

Джерело: Міноборони

Кабмін погодив виділення 657 мільйонів гривень на термінові потреби бойових бригад. Кошти скерують Міністерству оборони.

Фінансування розподілено і між Державною спеціальною службою транспорту (10,7 мільйона гривень) та Головним управлінням розвідки Міністерства оборони (10,524 мільйона гривень).

Отримані кошти будуть використані для закупівлі техніки та озброєння, оптичних та тепловізійних приладів, засобів зв’язку, виробництва боєприпасів, ремонту та утримання техніки, а також запасних та комплектувальних частин. Кожна бригада формує свої індивідуальні потреби, і розподіл коштів може бути в межах від 1 до 10 мільйонів гривень.

Пріоритет надано військовим частинам, які беруть безпосередню участь у бойових діях. Розподіл коштів враховує організаційну структуру та чисельність особового складу. Наприклад, піхотні частини отримали більше фінансування порівняно з льотчиками, оскільки літаки обслуговуються у централізованому порядку, пояснили в Міністерстві оборони.

Міністерство очікує сформовані потреби кожної військової частини, після чого розрахунки узагальнить Генеральний штаб. Потім буде підготовлено відповідний запит до Міністерства фінансів, і кошти будуть направлені спочатку до Міністерства оборони, а потім – до військових частин.

Виділення коштів з резервного фонду пов’язане зі змінами в адмініструванні “військового ПДФО” у 2024 році. Тепер 10% від частини військового ПДФО, яке зараховується у державний бюджет, автоматично повертатиметься військовим частинам пропорційно до сплаченого ними податку. Оскільки цю пропорцію можна буде порахувати тільки після сплати ПДФО в січні, новий механізм запрацює з лютого. Таким чином, уряд виділив кошти з резервного фонду для термінових потреб оборони в січні, щоб забезпечити військовослужбовців усім необхідним безперебійно.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.

З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.

 Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.

У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.

Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.