Герман Галущенко зустрівся з норвезькими парламентарями: обговорили енергетичну безпеку

Зображення: Міненерго

Джерело: Міненерго

Міністр енергетики України Герман Галущенко провів зустріч з делегацією Постійного комітету Стортингу (Парламенту) Норвегії з питань закордонних справ та оборони на чолі з головою Іне Еріксен Сьорейде.

Під час зустрічі сторони обговорили допомогу Норвегії у відновленні українського енергосектору, напрямки поглиблення співпраці у розвитку відновлюваних джерел енергії та питання забезпечення енергетичної безпеки Європи.

“Україна має амбітну мету стати енергетичним хабом Європи. Тож ми зацікавлені у поглибленні співпраці з партнерами. Зокрема плануємо нарощувати потужності гідроенергетики, тож для нас є важливим вивчення досвіду Норвегії у цій галузі. Перспективною є також співпраця в інших напрямках відновлюваної енергетики, а саме вітровій генерації, газовій галузі”, – зазначив Герман Галущенко.

Міністр поінформував представників делегації про поточний стан української енергосистеми та результати ремонтної кампанії на енергооб’єктах, яка проводилася, зокрема, із використанням обладнання, наданого партнерами, і стала наймасштабнішою в історії України.

Сторони обговорили напрямки подальшої співпраці країн в енергетичній галузі у контексті інтеграції України до європейських енергетичних ринків. Зокрема, Міністерство енергетики України працює з норвезькими партнерами над підготовкою спільних проєктів для залучення інвестицій у технології генерації енергії, а також розвиток сталих і гнучких систем передачі та розподілу електроенергії.

Окрему увагу під час зустрічі приділено питанням загальноєвропейської і глобальної енергетичної безпеки. Обговорювалася необхідність консолідації міжнародних зусиль для усунення ризиків, пов’язаних з окупацією росіянами Запорізької АЕС та залежністю окремих європейських країн від російських енергоносіїв.

Міністр відзначив важливу роль норвезьких партнерів для реалізації “формули миру” президента України Володимира Зеленського, зокрема її пункту “енергетична безпека”.

Герман Галущенко подякував народу, парламенту та уряду Норвегії за підтримку України у протидії російській агресії, зокрема фінансову допомогу обороні і цивільній інфраструктурі на суму 75 мільярдів норвезьких крон, передбачену Програмою Нансена.

Також відзначив важливість підтримки, наданої енергосектору України. З моменту вторгнення Норвегія надала понад 450 мільйонів доларів США у вигляді грантів на енергетику. Крім того, Україна отримала 28 вантажів гуманітарної допомоги від норвезьких партнерів загальною вагою понад 250 тонн, до якої увійшли генератори, спецтехніка, трансформатори та високовольтне обладнання.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.