В Естонії відбулася урочиста церемонія повернення археологічних артефактів Україні

Зображення: Мінкульт
Джерело: Мінкульт
В Естонському історичному музеї відбулася урочиста церемонія повернення археологічних артефактів Україні.
23 січня в Естонському історичному музеї відбулася церемонія повернення об’єктів культурної спадщини Україні та відкриття їхньої виставки за участі міністерки культури Естонії Хейді Пурги, посла України в Естонській Республіці Максима Кононенка та посла з особливих доручень Департаменту публічної дипломатії та комунікацій МЗС України Ігоря Осташа.
Йдеться про археологічні артефакти, які належать до культур ранньої залізної та залізної доби від V–IV ст. до н. е. до VII–X ст. н. е. і є частиною культурної спадщини України. У 2019 році поліція та прикордонна служба Естонії успішно завадили незаконному їх ввезенню на територію країни.

Зображення: Мінкульт
Під час церемонії укладено меморандум між Міністерством культури Естонії та Міністерством культури та інформаційної політики України щодо повернення культурних цінностей. Міністерка культури Естонії Хейді Пурга представляла естонську сторону, а посол України в Естонській Республіці Максим Кононенко підписав документ від української сторони.
“Український народ протягом своєї історії переживав важкі випробування, під час яких його скарби розкрадалися, а культурна спадщина зазнавала руйнувань. Сьогодні наше чітке зобов’язання – повернути ці історичні знахідки в Україну. Цим ми демонструємо, що культура не зникає, навіть якщо її намагаються знищити”, – відзначила міністерка культури Естонії Хейді Пурга.
Також вона підкреслила, що цей значущий історичний момент ще раз підтверджує солідарність та тісну дружбу між Естонією і Україною.

Зображення: Мінкульт
У заході також брав участь посол з особливих доручень Департаменту публічної дипломатії та комунікацій МЗС України Ігор Осташ. Він висловив вдячність естонській стороні за підтримку та допомогу Україні у збереженні її культурних цінностей.
Виставка об’єктів культурної спадщини Україні в Естонському історичному музеї триватиме до 29 січня. Потім артефакти повернуться для зберігання до Департаменту охорони пам’яток давнини Естонії (National Heritage Board) для підготовки до транспортування їх в Україну.
- Естонія передасть Україні археологічні артефакти, вилучені під час спроби незаконно ввезти на територію країни декілька років тому.
- 28 листопада у Скарбниці на території Національного заповідника “Києво-Печерська лавра” відбулася презентація окремих артефактів із колекції “Крим: золото й таємниці Чорного моря”, яка нещодавно повернулась до України із Нідерландів.
- До України повернули артефакти з чотирьох музеїв Криму, які знаходилися на виставці “Крим: золото й таємниці Чорного моря” в Амстердамі. Їх повернули після майже десяти років судових процесів у Нідерландах.
Поблизу міста Едмонтон (провінція Альберта, Канада) сталася пожежа у Селі спадщини української культури.
У США Верховний суд тимчасово зупинив депортацію групи венесуельців з Техасу, які підпадають під дію закону про ворожих іноземців. Мігранти стверджують, що адміністрація Трампа працює над тим, аби вислати їх з країни.
Три роки тому, 18 квітня 2022 року, російські окупанти взяли в полон колишнього міського голову Херсона, тероборонівця Володимира Миколаєнка. Чоловіка помістили в колонію на території РФ і досі утримують там.
У Херсоні помер 16-річний хлопець, який зазнав поранення унаслідок російського обстрілу міста 17 квітня.
За повідомленням ЗМІ, заяви президента та держсекретаря США – Дональда Трампа та Марка Рубіо – про те, шо Штати можуть припинити перемовини про закінчення війни, є тиском на Україну, а не Росію.