Естонія передасть Україні 274 археологічні артефакти, які намагалися незаконно вивезти

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України

Естонія передасть Україні археологічні артефакти, вилучені під час спроби незаконно ввезти на територію країни декілька років тому.

Відтак, 18 січня, т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв разом з послом України в Естонії Максимом Кононенком та послом з особливих доручень МЗС Ігорем Осташем обговорили питання передачі 274 археологічних артефактів Україні з Естонії.

У 2019 році поліція та прикордонна служба Естонії успішно завадили незаконному ввезенню на територію країни ряду археологічних артефактів. Серед них — 274 предмети, які належать до культур ранньої залізної та залізної доби від V–IV ст. до н. е. до VII–X ст. н. е. і є частиною культурної спадщини України. Зазначені артефакти готуються до передачі з Естонії до України.

Наразі естонською стороною здійснюється підготовка до урочистої презентації цих предметів в Естонському історичному музеї, що відбудеться 23 січня. Після експонування в Естонії археологічні артефакти повернуться до України.

Під час зустрічі Ростислав Карандєєв подякував представникам дипломатичної служби за максимально швидку передачу артефактів Україні.

“Завдяки потужній співпраці естонської та української сторін ми відзначаємо ще одну перемогу нашої держави на культурному полі. Незабаром експонати будуть передані в Україну. Вони вдало доповнять наше національне надбання та демонструватимуть історичну справедливість”, — зазначив Ростислав Карандєєв.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).

Експерти з питань безпеки заявили, що стався “фундаментальний збій безпеки”, оскільки озброєний чоловік зміг наблизитися до Дональда Трампа достатньо близько, щоб вистрелити під час мітингу передвиборчої президентської кампанії.