США запровадили санкції проти єменських хуситів через атаки у Червоному морі
Джерело: Міністерство фінансів США
США ввели санкції проти важливих осіб серед єменських хуситів через їхню відповідальність за терористичні акти, спрямовані на торговельні судна в Червоному морі.
Обмежувальні заходи спрямовані проти чотирьох осіб, які підтримували останні напади хуситів на комерційні судна в Червоному морі та Аденській затоці, включаючи захоплення цивільних екіпажів як заручників.
Пресслужба наголосила, що постійні терористичні атаки хуситів на торговельні судна та їхні цивільні екіпажі, які законно проходять через Червоне море й Аденську затоку, загрожують порушити міжнародні ланцюжки постачання і свободу судноплавства, що “має вирішальне значення для глобальної безпеки, стабільності та процвітання”.
- У жовтні 2023 року Збройні сили Саудівської Аравії перейшли в стан підвищеної бойової готовності після зіткнень з єменськими повстанцями-хуситами, яких підтримує Іран, що також намагалися запустити ракету над королівством у бік Ізраїлю, повідомляють джерела, знайомі з ситуацією.
- Також у жовтні офіційний представник Збройних Сил Ємену генерал Яхья Саріє Ану повідомив, що військові країни атакували Ізраїль ракетами та безпілотниками.
- 3 грудня американський військовий корабель і кілька комерційних суден зазнали нападу в Червоному морі, повідомив Пентагон. Згодом єменські бойовики Хуті заявили про напади на два кораблі, які вони назвали пов’язаними з Ізраїлем, одначе, не визнали, що ціллю був корабель ВМС США.
- Японський автовиробник Suzuki зупинив цього тижня роботу свого заводу в Угорщині через атаки хуситів на кораблі, що проходять Червоним морем.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.