В Україні офіційно дозволили перебувати в укриттях з тваринами
Джерело: наказ МВС
Міністерство внутрішніх справ України офіційно дозволило перебування у сховищах з тваринами. Власники розміщуватимуться в окремих приміщеннях укриттів.
Тепер недопуск в укриття з твариною є порушенням.
Відповідним наказом внесли зміни до документа МВС, що діяв із 2018 року.
Ще в грудні юристи UAnimals звернулись до керівництва МВС із пропозицією змінити й оновити наказ Міністерства від 2018 року із застарілою нормою. Там відповіли, що Міністерство починає працювати над розв’язанням проблеми.
Ви могли чути історію про дітей, яких не пустили у сховище із маленькою собакою і над їхніми головами вибухнула ракета. На жаль, таких ситуацій тисячі. Проблема була у старому наказі Міністерства внутрішніх справ, який забороняв пускати тварин в укриття. Саме цей наказ був приводом не пускати людей із тваринами і не нести відповідальність за наслідки таких недопусків, — зазначили у повідомленні благодійної організації.
Від 10 січня 2024 року внесли зміни до наказу № 18 “Про внесення змін до Вимог щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту”.
У доповненні мовиться про те, що особи, які приходять в укриття із тваринами, мають розміщуватися в окремих приміщеннях або відокремлених місцях. Людина, яка привела тварину, має постійно за нею наглядати, а також дбати про безпеку інших, майна та самої тварини і дотримуватися санітарних норм.
Наказ внесено до єдиного реєстру державних нормативних актів. Нині очікується офіційна публікація.
В UAnimals закликали поширювати цей допис.
- У Святошинському районі Києва двох дітей не впустили до укриття під час тривоги. Правоохоронці розпочали кримінальне провадження.
- У Київській міській військовій адміністрації прокоментували інцидент, коли під час повітряної тривоги дітей не пустили в укриття, й зазначили, що Святошинська окружна прокуратура розпочала досудове розслідування.
- Швеція виділила 6,5 мільйона доларів на безпеку освіти в Україні – відтак у школах та дитсадках облаштують укриття.
- Згідно з рішенням Державної комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій закриті станції та вестибюлі синьої гілки метрополітену Києва використовуватимуться як укриття під час повітряної тривоги.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.
Увечері 19 квітня, після того, як Путін оголосив про так зване “великоднє перемир’я”, російські війська обстріляли кілька населених пунктів Херсонської області.
Після трьох років полону мати й син, Маргарита та Руслан Виноград, несподівано зустрілися під час сьогоднішнього обміну полоненими.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.