Кремль суттєво змінив умови служби для ув’язнених, завербованих на війну в Україні – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Кремль суттєво змінив умови для ув’язнених, які звербовані для участі у війні проти України, оскільки кількість засуджених, які придатні для бойових дій, зменшилась.

За даними BBC, ще у серпні 2023 року РФ, ймовірно, припинила набір засуджених до підрозділів “Шторм Z”, розпочавши вербування до підрозділів “Шторм V”, умови контракту якого значно відрізняються.

Зокрема засудженим більше не пропонують помилування та 6-місячні контракти. Навпаки, засудженим за участь у війні проти України не гарантують навіть умовно-дострокового звільнення (після відправки на війну юридично вони залишаються ув’язненими), а термін контракту служби став невизначеним, тобто – до звершення війни.

На думку аналітиків, нові контракти – це розпорядження президента РФ Володимира Путін.

“Росія значною мірою покладається на новобранців-засуджених, щоб підтримувати рівень формування сил, який приблизно еквівалентний російським втратам в Україні, і це, ймовірно, допомагає російським силам проводити регулярні ротації на оперативному рівні”, – зауважили аналітики.

Раніше офіційні особи РФ повідомляли, що станом на жовтень 2023 року у російських в’язницях перебувало близько 266 тисяч засуджених, що на 54 тисячі менше, у порівняні з січнем 2023 року.

“Втрати новобранців через агресивні дії в Україні та відносно короткі терміни їх служби контракти, можливо, спонукали Кремль запровадити обмежувальні умови служби, щоб утримати більше засуджених новобранців на фронті в Україні. Умови контракту на службу в нових підрозділах “Шторм-V” менш привабливі та можуть зменшити зусилля з вербування засуджених, хоча російські посадовці регулярно застосовували заходи примусу, щоб змусити засуджених підписати контракт”, – додали фахівці.

В ISW також зауважили, що ще однією причиною змін умов контракту для засуджених може бути бажання Кремля зменшити навантаження на бюджет, оскільки віднедавна Путін заборонив одноразові виплати у випадку поранення чи смерті для бійців “Шторм Z”.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.