Співпраця з РФ стримує Кім Чен Ина від початку війни з Південною Кореєю – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Заяви північнокорейського лідера Кім Чен Ина посилили припущення, що КНДР може готуватись до війни з Південною Кореєю. Однак у Кім Чен Ина є одна вагома причина, яка стримує його від цього кроку – налагодження співпраці з Росією.

Пхеньян, який продає Росії ракети та снаряди для продовження війни РФ проти України, відчуває зростання економіки, яка роками була ізольована міжнародними санкціями.

Попри те, що продаж озброєння Росії продовжить ізолювати його від Заходу, з іншого боку, це зменшує тиск на кім Чен Ина, аби він вдався до радикальних кроків – нападу на Південну Корею.

“Кім Чен Ин добре знає, що використання ядерної зброї або війна означають кінець його режиму”, — сказав Чун Юнгу, колишній головний представник Південної Кореї на міжнародних переговорах щодо ядерного роззброєння з Північною Кореєю.

У поєднанні зі зростаючою торгівлею з Китаєм економіка Північної Кореї може зрости на 0,5% цього року, за словами Анвіти Басу, керівниці відділу європейських ризиків BMI. Це було б найбільше з 2016 року зростання, коли набули чинності посилення санкцій Організації Об’єднаних Націй щодо ядерної та збройової програм Кіма.

Такий рівень зростання не компенсує втрату виробництва за останні роки, коли кордони країни були закриті через ковідні обмеження. Але Басу каже, що її оцінка частково базується на даних центрального банку Південної Кореї, який не повністю враховує оборонний сектор Північної Кореї.

Супутникові зображення з жовтня показують постійний потік торгівлі між Північною Кореєю та Росією, який, за оцінками Південної Кореї, включає понад 2 мільйони артилерійських снарядів і кількох балістичних ракет.

Кожна балістична ракета може бути оцінена в кілька мільйонів доларів, і Росії, ймовірно, доведеться придбати пускові установки для північнокорейських систем. Оскільки вартість 155-мм артилерійських снарядів, які зараз використовуються країнами НАТО, зараз становить близько 3000-4000 доларів США за штуку, загальна вартість боєприпасів, надісланих із

Північної Кореї до Росії, може сягати мільярдів доларів, що є величезною цифрою для економіки КНДР.

І хоча немає повного звіту про те, що Кім Чен Ин отримує від Росії взамін на озброєння, США вважають, що РФ передає КНДР технології та підтримує військову програму Пхеньяну.

Посилення торгово-економічних зв’язків також означає, що бурхливі розмови Північної Кореї про війну, які включають відмову від мирного возз’єднання з Південною Кореєю, ймовірно, є лише пустими балачками.

У зверненні до 2024 року Кім Чен Ин пообіцяв, що Північна Корея готова вести війну, але не має наміру її починати. Він також посилив напруженість, обстрілявши артилерією поблизу південнокорейського прикордонного острова Йонпьон — місця смертоносних зіткнень у 2010 році.

Але надзвичайна реакція з боку США та Південної Кореї, яка може знищити його державу та його керівництво, роками служила стримуючим фактором проти більш агресивних кроків.

“Він ще не готовий або не настільки відчайдушний, щоб зробити вибір на користь колективного самогубства”, — сказав Чун, який колись допоміг досягти угоди про роззброєння з Пхеньяном.

Зараз очікується лише поглиблення співпраці між Північною Кореєю та Росією, і Путін, можливо, відвідає Північну Корею найближчими місяцями.

Крім того, міністр оборони Південної Кореї Шін Вонсік заявив, що, на його думку, Північна Корея готується надіслати Росії нові типи тактичних керованих ракет, які могли б допомогти Кремлю продовжувати свої жорсткі бомбардування України.

Північна Корея також часто посилює напругу перед виборами. Цьогоріч у Південній Кореї відбудуться парламентські вибори, за результати яких стане зрозуміло чи прогресивна Демократична партія, яка підтримує зближення з Пхеньяном, утримає контроль або програє консервативній Партії влади народу чинного президента Юн Сук Йоля.

Інші важливі вибори цього року для Кіма проходять у США, які все більше схожі на реванш між Дональдом Трампом і Джо Байденом. Кім і Трамп зустрічалися тричі та зав’язали дружні стосунки, які перемежовувалися обміном листами — і весь цей час арсенал розщеплюваних матеріалів і ракет Кіма лише збільшувався.

Су Кім, колишня корейська аналітикиня Центрального розвідувального управління, сказала, що північнокорейському лідеру, ймовірно, доведеться зважити наслідки його агресивних дій як перед південнокорейськими, так і перед американськими виборами.

“Чи є сенс для Кіма діяти зараз перед виборамиу Сеулі? Чи ефективніше почекати до більш масштабних і важливих виборів?”, – сказала вона.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.

14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.

13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні.