У Південній Кореї виник скандал через сумку Dior у першої леді країни

Джерело: Financial Times

Сумочка Dior першої леді Південної Кореї Кім Кеон Хі вартістю понад 2000 доларів викликала звинувачення у хабарництві та скандал у правлячій партії незадовго до парламентських виборів у квітні.

Скандал бере свій початок у грудні 2023 року, коли ліберальний YouTube-канал виявив, що Кім Кеон Хі, дружина консервативного президента Південної Кореї Юн Сук Йоля, отримала сумку Christian Dior вартістю близько 3 мільйонів вон (2200 доларів) від корейсько-американського пастора Чоя Дже Янг.

“Чому ти постійно приносиш мені ці речі?” — запитує перша леді у Чоя на відео, яке пастор зняв за допомогою функції камери на своєму наручному годиннику.

Кадри викликали заклики з усього політичного спектра просити вибачення та розслідувати, чи порушувала президентська пара закони проти хабарництва.

“Президент не тільки не спілкується з громадськістю, але й бере активну участь у приховуванні підозр щодо першої леді, відвертому втручанні в партійні справи та втручанні у вибори”, — сказав лідер опозиційної Демократичної партії Лі Чже Мен.

Юн і Кім відмовилися публічно говорити про звинувачення в правопорушеннях. Їхні політичні соратники звинуватили YouTube-канал у провокації та брудних фокусах.

В офісі президента повідомили місцевим ЗМІ, що перша леді прийняла подарунок, який керувався та зберігався як власність уряду.

Але минулого тижня лідер партії Юн Сук Йоля “Сила народу”, колишній міністр юстиції Хан Дон Хун, визнав, що подарунок може викликати громадське занепокоєння.

Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, президента Південної Кореї також розлютили зауваження, зроблені минулого тижня законодавцем від ПНП і союзником Хана – Кім Кюн Юл – порівнюючи першу леді з Марією Антуанеттою.

Це призвело до візиту керівника апарату Юна та вимоги, щоб Хан — який, як і Юн, був колишнім прокурором і багато хто вважався довіреною особою та протеже президента — пішов у відставку з посади лідера партії трохи більше ніж через місяць після вступу на посаду.

Але Хан відмовився, кинувши партію в кризу, оприлюднивши запит цього тижня. Аналітики кажуть, що зростаюча суперечка починає загрожувати шансам консерваторів на майбутніх парламентських виборах.

Зараз Демократична партія має більшість у Національній асамблеї країни, але опитування свідчать про те, що боротьба буде нерівною: за даними Hankook, 29% виборців, опитаних минулого місяця, віддають перевагу ПНП, 25% — ДП, а 35% ще не визначилися.

Водночас згідно з опитуванням Gallup Korea, рейтинг несхвалення Юна зріс на 5%порівняно з попереднім тижнем до найвищого рівня за дев’ять місяців.

Суперечливий імідж першої леді постійно переслідував президента Юна. Цього місяця Юн наклав вето на опозиційний законопроєкт про відкриття спеціального розслідування ймовірної участі його дружини в маніпуляціях з акціями.

Кім також публічно вибачилася за звинувачення в плагіаті у своїй докторській дисертації та низку неправдивих тверджень у своєму резюме, тоді як 76-річна теща президента нещодавно була засуджена до одного року позбавлення волі за шахрайство.

“Питання щодо пристойності Кім постійно підривають імідж Юна як борця з корупцією”, — сказала Чонмін Кім, редакційна директорка сеульської інформаційної служби Korea Pro.

Вона додала, що тиск з боку офісу Юна на те, щоб Хан пішов у відставку, крок, який широко розглядається як перевищення президентських повноважень, викристалізував занепокоєння щодо “авторитарних тенденцій” адміністрації.

Прихильники бачать в Юні незалежного борця з хабарництвом, який був готовий протистояти корупції по обидва боки жорстокого політичного розколу Південної Кореї.

Як жорсткий прокурор, він спостерігав за засудженням колишнього президента-консерватора Пак Кин Хе та спадкоємця Samsung Лі Чже Йона за звинуваченнями в хабарництві та корупції.

Але опоненти звинувачують його у тому, що він використовував посаду президента, а раніше – прокуратуру, щоб захистити союзників і здійснити політичну вендету.

  • У Римі під час заходу на честь пам’яті вбитих наприкінці 70-х років неофашистів масово використали давньоримське вітання, яке вважається фашистським, що спричинило скандал в країні.

Уряд США вперше пропонує надати жирафам статус видів, що перебувають під загрозою зникнення. Це дозволить обмежити імпорт частин тіл жирафів до США, включно зі шкурами, кістками, мисливськими трофеями та іншими виробами.

У ніч з 24 на 25 листопада російська диверсійно-розвідувальна група (ДРГ) здійснила спробу прориву кордону в районі пункту пропуску Гоптівка – Нєхотєєвка на Харківщині.

За даними синоптикині Наталки Діденко, у вівторок, 26 листопада, в низці областей Україні очікуються нічні заморозки.

Уранці 25 листопада російські війська завдали удару по Київському району Харкова, внаслідок чого постраждали 23 людини, зокрема 13 ушпиталили. На місці влучання спалахнула пожежа, яка була локалізована.

Уявіть, що зараз відбувається референдум на тему, чи вступати Україні в НАТО. Ви можете проголосувати:…