Україна готова перенести частину виробництва безпілотників до Литви
Джерело: JP.lt
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що Україна планує частково перенести виробництво дронів на територію Литви.
Глава МЗС зазначив, що було б нерозумно та безвідповідально не вивчити уроки української війни.
“Можна говорити й про спільне виробництво (безпілотників, – ред.). Схоже, українці зацікавлені в можливому перенесенні частини виробництва до Литви. З нашою допомогою, ну і, можливо, частково для себе, якби ми змогли забезпечити їх необхідними дронами”, – сказав очільник МЗС Литви.
А також додав, що спосіб ведення війни змінюється, тому Литві варто вчитися в українців, які майже два роки протистоять збройній агресії РФ.
Глава МЗС Литва підкреслив, що безпілотники активно використовуються обома сторонами (Україною та РФ, – ред.) для виконання різноманітних завдань – від розвідки до знищення цілей.
На думку міністра, Литва має вчитись, адже якщо дивитись на ситуацію з боку підготовки до війни у їх країні, то цей досвід є актуальним для литовців.
“Литва може перейняти досвід. Ми прекрасно розуміємо, що якщо ми готуємося до війни, то це може бути схоже через географію, через інші обставини. Цей досвід є для нас актуальним”, – резюмував Габріелюс Ландсбергіс.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив, що Україна збільшила виробництво безпілотників, зокрема FPV-дронів, і зараз працює з союзниками над нарощуванням спільного виробництва.
- Заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк повідомив, що нині Україна працює над розв’язання питання стосовно дефіциту снарядів у війську, зокрема нарощує потужності з виробництва БпЛА-камікадзе.
- Українські армійці провели випробовування нового БпЛА-камікадзе AQ 400 Scythe українського виробництва. Відео першого польоту вже опублікували у пресслужбі ОК “Південь”.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.