Росіяни посилюють артилерійські удари на декількох напрямках – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Російські війська посилюють артилерійські удари на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках, намагаючись там просуватися.
Геолокаційні кадри, опубліковані 27 січня, свідчать, що російським силам нещодавно вдалося просунутися на захід від Синьківки. Позиційні бойові дії тривали біля Синьківки та на південний схід від Куп’янська поблизу Стельмахівки, Табаївки та Берестового.
За словами голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, найбільш інтенсивні бойові дії на Куп’янському напрямку ведуться в районі Синьківки та Табаївки.
Своєю чергою, речник командування Сухопутних військ України Володимир Фітьо заявив, що велика кількість артилерійських ударів РФ на Куп’янському, Лиманському та Бахмутському напрямках вказує на те, що російські війська намагаються там просуватися.
За даними аналітиків, нещодавно російські підрозділи підтвердили наступ біля Кремінної на Лиманському напрямку. На геолокаційних кадрах, опублікованих 27 січня, можна побачити, що окупанти нещодавно просунулися на схід від Макіївки і на захід від Діброви. При цьому український військовий оглядач Костянтин Машовець повідомив, що російські війська посилили зусилля для просування в напрямку лінії Терни-Макіївка.
Окрім того, вказано, що загарбники нещодавно просунулися поблизу Авдіївки на тлі позиційних боїв у цьому районі. Командувач Української Таврійської групи військ Олександр Тарнавський зазначив, що російські війська посилили наступ на ділянці фронту, що включає Авдіївський напрямок.
Як йдеться у звіті, 27 січня позиційні бої тривали на захід і південний захід від Донецька, поблизу Георгіївки, Побєди та Новомихайлівки. На ділянці кордону Донецько-Запорізької області 27 січня також тривали позиційні бої, однак підтверджених змін фронту на цій ділянці не було.
Російські війська нещодавно здійснили незначне просування в західній Запорізькій області на тлі позиційних боїв у цьому районі 27 січня. Геолокаційні кадри, опубліковані 27 січня, показують, що ворог незначно просунувся на захід від Роботиного.
Також 27 січня на лівобережжі Херсонщині тривали позиційні бойові дії, однак підтверджених змін фронту на цій ділянці не було. Українські та російські джерела заявляли, що позиційні бої тривали під Кринками.
- Геолокаційні кадри, опубліковані 21 січня, показують, що російські сили просунулися в районі ресторану “Царська охота” вздовж вулиці Соборної (на півдні Авдіївки) та вздовж смуги дерев на південному заході Авдіївки.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.
Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.
У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.
Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.
У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.