«Україна виграла б війну швидше, якби била по Росії західною зброєю», – Неїжпапа
Джерело: Sky News
Командувач ВМС віцеадмірал Олексій Неїжпапа заявив, що Україна виграла б війну набагато швидше, якби мала дозвіл вести вогонь із британської та іншої західної зброї по цілях у глибині Росії.
“Чим швидше ЗСУ отримають необхідний бойовий потенціал і певні можливості для знищення інфраструктурних об’єктів ворога, тим швидше ми здобудемо перемогу”, – наголосив він.
За словами Неїжпапи, Збройним силам необхідні ці можливості, щоб Росія назавжди відмовилася “навіть від думки дивитися в бік України, зокрема на морі”.
“Якби Україна мала ті чи інші види далекобійної зброї, які можна використовувати глибше на території противника, звісно, противник поводився б по-іншому, зокрема і на полі бою”, – пояснив віцеадмірал.
Також Неїжпапа зауважив, що ворог, знаючи бойові можливості ЗСУ, відповідно реагує на дії українських захисників.
“Путін поводиться, як дрібний гангстер, який знає, що якщо йому відповідатимуть удар за ударом, то він не почне бійку. Якщо він зрозуміє, що Україна може дати відсіч і змусити його по-справжньому відчути біль, звичайно, він все це припинить”, − резюмував він.
- Інсайдер із питань оборони сказав виданню The Telegraph, що Росія розвиває виробництво зброї й планує “вести війну принаймні три-чотири роки”.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.
Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.