ДБР оголосило підозри екскомандирам спецпідрозділу «Беркут»
Джерело: ДБР
Державне бюро розслідувань (ДБР) оголосило нові підозри екскомандирам спецпідрозділу “Беркут”, які спробували утилізувати докази вбивств учасників Революції гідності.
За повідомленням ДБР, колишнім командирам спецпідрозділу “Беркут”, які намагались знищити зброю, з якої їхні підлеглі вбили учасників Революції гідності, були оголошено підозри. Ця зброя використовувалася спецпризначенцями під час подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській в Києві, де було вбито 48 осіб, а 90 отримали поранення.
Екскомандир полку та командир роти ПМОП “Беркут”, які були підпорядковані ГУМВС України в м. Києві, організували транспортування зброї з території ПМОП “Беркут” та незаконно знищили табельну вогнепальну зброю в різних частинах Києва.
Пізніше зброю було розрізано на частини абразивним матеріалом, а маркування серійних номерів було видалено механічним способом. Потім залишки зброї викинули у Дніпро, конкретно в річку Віта, та поховали на березі.
Читайте також: «…вони почали вбивати людей!» – лунало на Майдані вранці 22 січня 2014 року
Серед знищеної зброї були 24 автомати калібру 7,62 мм АКМС, снайперська гвинтівка Драгунова, три рушниці калібру 12 мм “Форт-500” і рушниця “Форт-12” калібру 9 мм.
Зазначимо, що події на Майдані, які розпочалися з силового розгону протесту 30 листопада 2013 року, призвели до Революції гідності, яка ускладнилася кровопролиттям. Апогеєм став жорстокий розстріл 48 учасників протесту 20 лютого 2014 року.
- Прокурори Офісу Генерального прокурора внесли до суду обвинувальний акт стосовно дев’яти міліціонерів роти спеціального призначення ПМОП “Беркут” ГУМВС України в м. Києві, які 20 лютого 2014 року здійснювали масові розстріли активістів.
- Київський апеляційний суд ухвалив обвинувальний вирок стосовно ексміліціонера БМОП “Беркут” ГУМВС України в Харківській області, обвинуваченого у катуванні протестувальників на колонаді центрального входу на стадіон “Динамо” імені В. Лобановського.
- Святошинський районний суд Києва 18 жовтня визнав винними “беркутівців” у розстрілі протестувальників під час Революції Гідності 20 лютого 2014 року. Суд відбувся над 5-ма колишніми працівниками “Беркут”.
Росіянина засудили до трьох років ув’язнення в Нідерландах за передачу Росії конфіденційної інформації кількох компаній-виробників мікросхем.
У тимчасово окупованому Мелітополі (Запорізька область) знищено російську станцію управління військами, а разом з нею – і п’ятьох окупантів.
В мобільному застосунку для військовозобов’язаних “Резерв+” запустили функцію оплати штрафів за порушення правил військового обліку.
У Кремлі повідомили, що у Росії діє “військова цензура” та виключили повернення вільних ЗМІ.
Чинному народному депутату України, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, оголосили нову підозру. Правоохоронці не вказують прізвища фігуранта, але з матеріалів справи зрозуміло, що мова йде про Євгена Шевченка.