​За ексголову Верховного Суду Князєва, якого підозрюють у хабарництві, внесли заставу

Джерело: Центр протидії корупції та журналіст Олег Новіков

За колишнього голову Верховного суду України Всеволода Князєва внесли заставу розміром 18,168 млн гривень. Князєв, якого підозрюють у хабарництві, може вийти із СІЗО вже сьогодні, 31 січня.

Зазначається, що лише напередодні, 30 січня. слідчий суддя ВАКС зменшив заставу для Князєва з 20 до 18,168 млн гривень.

“При цьому малоймовірно, що гроші міг внести хтось із сім’ї Князєва самостійно, оскільки всі його активи арештовано. Щобільше, захист у грудні казав, що родина підозрюваного може внести максимум 10 млн грн”, – зазначили у ЦПД.

У ЦПД додали, що два тижні тому Князєв офіційно розлучився з дружиною, з якою був у шлюбі майже 20 років. Вже ексдружина пояснила розлучення несумісністю характерів та різним поглядом на життя.

На розгляді в одному із судів міста Миколаєва також є позов про поділ спільного майна подружжя.

Всеволод Князєв перебуває під вартою з травня 2023 року. Від цього часу суди кілька разів зменшували йому розмір застави. Зокрема:

  • у травні 2023 року йому призначили варту із заставою у 107 млн грн.
  • вже за 2 тижні апеляція зменшила заставу до 75 млн грн.
  • в серпні слідчий суддя зменшив Князєву заставу до 55 млн грн.
  • через місяць апеляція скинула заставу до 45 млн грн.
  • у жовтні слідчий суддя зменшив заставу до 35 млн.
  • у грудні заставу зменшували двічі: спершу до 27 млн грн, згодом до 20 млн грн.
  • 30 січня Князєву зменшили заставу до 18,168 млн грн.

“За дуже цікавим збігом обставин новина про внесення застави співпала з появою інформації про те, що ВРП хоче зупинити розгляд дисциплінарних справ стосовно Князєва”, – наголосили у ЦПД.

Зазначається, що у випадку зупинення дисциплінарної справи щодо Князєва, це стане небезпечним прецедентом, який допоможе іншим суддям, яких підозрюють чи обвинувачують у злочинах, роками залишитися суддями та отримувати весь цей час солідну винагороду.

Наприкінці грудня ВАКС обмежив стороні захисту Князєва строк ознайомлення з матеріалами справи до 1 березня 2024 року. Після цієї дати справу мають направити до суду.

Журналіст Олег Новіков підвередив, що Князєва випустять із СІЗО сьогодні. Після звільнення йому потрібно буде носити електронний браслет, здати закордонні паспорти, не відлучатися з Києва.

ДОВІДКА: 15 травня 2023 року  НАБУ та САП повідомили про викриття масштабної корупційної схеми у Верховному суді України. Правоохоронні відомства пообіцяли надати деталі згодом, однак деякі ЗМІ розповсюдили інформацію, що до справи причетний на той час голова ВС України Всеволод Князєв.

Наступного дня, 16 травня, Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою (САП) розповіли подробиці корупційної схеми у Верховному суді України. Зокрема було підтверджено, що фігурантом справи є Князєв, а також Костянтин Жеваго – співвласник фінансово-промислової групи “Фінанси і кредит”.

Того ж дня Пленум Верховного суду України достроково припинив повноваження голови Верховного суду Всеволода Князєва з 16 травня 2023 року. Відповідне рішення підтримало 140 суддів.

3 жовтня 2023 року правоохоронці завершили розслідування за підозрою колишнього голови Верховного суду Всеволода Князєва в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

За даними слідства, у 2002 році український бізнесмен придбав 40,19% акцій гірничо-збагачувального комбінату у чотирьох компаній. 18 років потому господарський суд відмовив колишнім акціонерам у задоволенні вимог, які намагалися визнати договір купівлі-продажу недійсним та повернути собі акції ГЗК.

Однак, у 2022 році апеляційний суд скасував рішення першої інстанції та визнав недійсним договір. Вже на початку березня 2023 року бізнесмен вступив у змову з адвокатом одного зі столичних адвокатських об’єднань, який мав зв’язки з суддями Верховного суду. Він передав адвокату 2,7 млн доларів. Відтак у квітні 2023 року Верховний суд ухвалив рішення на користь бізнесмена.

Під час слідчих дій правоохоронці задокументували передачу і отримання двома траншами 1,8 млн доларів.

У ніч проти 25 листопада російські війська на човнах здійснили висадку через річку Оскіл південніше Новомлинська на Харківщині.

У ніч проти 25 листопада російські війська атакували столицю безпілотниками. Внаслідок чергового ворожого обстрілу у Деснянському районі загорівся балкон, тоді як у Дарницькому – уламки БпЛА впали на приватну забудову.

Співробітники Volkswagen заявили про готовність відмовитись від підвищення зарплат заради майбутнього компанії.

У Малі пов’язане з “Аль-Каїдою” угруповання “Джамаат Нусрат аль-Іслам валь-Муслімін” (JNIM) влаштувало засідку на найманців російської ПВК “Вагнер”. У результаті загинули щонайменше шість вагнерівців.

У Білому домі нещодавно розглядали можливість публічного заклику до офіційного запрошення України до НАТО, проте вирішили поки що цього не робити.