В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ

Джерело: Мінцифри

В Україні оновили Класифікатор професій у сфері ІТ – відтак змінено перелік застарілих ІТ-професій.

“Радянський неймінг – на вихід. Разом з Мінекономіки оновили Класифікатор професій у сфері ІТ”, – повідомили у відомстві.

Відтак зазначили, що ІТ-індустрія – одна з найдинамічніших сфер діяльності в Україні. Наші айтівці успішно працюють зі ШІ чи робототехнікою, але в документах вони все ті ж “спеціалісти з інформаційних технологій”.

“Щоб бути up-to-date з галуззю, Мінцифри та Мінекономіки змінили перелік застарілих ІТ-професій”, – пояснили у міністерстві.

Про які саме зміни Класифікатора йдеться?

  • Додано близько 30 нових назв професій, які запропонував бізнес. Серед них – інженер зі ШІ, інженер інтернету речей, розробник робототехніки чи хмарної інфраструктури тощо;
  • Оновлено назви 6 професій;
  • Вилучено 9 застарілих назв.

Додамо, що Національний класифікатор України “Класифікатор професій” призначений для застосування центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, Федерацією роботодавців України, всіма суб’єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників.

Професійні назви робіт, наведені у цьому класифікаторі, рекомендовано застосовувати під час утворення нових назв професій та посад у зв’язку з розвитком нових видів економічної діяльності та технологій.

Класифікатор професій забезпечує інформаційну підтримку щодо вирішення таких завдань:

  • розрахунків чисельності працівників, обліку складу і розподілу кадрів за професійними угрупованнями різних рівнів класифікації, планування додаткової потреби в кадрах тощо;
  • систематизації статистичних даних з праці за професійними ознаками;
  • аналізу та підготовки до публікації статистичних даних, а також розроблення відповідних прогнозів стосовно зайнятості, доходів, охорони праці, освіти, перепідготовки кадрів, що вивільняються тощо;
  • підготовки статистичних даних для періодичних оглядів зі статистики праці, що розробляються Міжнародною організацією праці (МОП);
  • вирішення питань контролю та аналізу міжнародної міграції, міжнародного набору та працевлаштування працюючих.

З 1 січня 2025 року “Укрпошта” змінює підхід до тарифікації доставки посилок, запроваджуючи нову систему. Вона враховуватиме виключно об’єм відправлення, а не вагу. Компанія зазначає, що такий підхід впроваджується вперше в її історії та базується на міжнародній практиці лідерів ринку, таких як FedEx і UPS.

Чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT тепер може говорити з користувачами голосом Санта-Клауса. Така функція буде доступна лише до кінця року.

Вантажне судно Sparta, яке Росія використовує для вивезення озброєння та техніки з Сирії, зупинилося у відкритому морі через технічну несправність. За інформацією розвідки, під час руху вийшла з ладу паливна трубка головного двигуна.

Обраний президент США Дональд Трамп пообіцяв розпочати “наймасштабнішу операцію з депортації в історії Америки”, щойно він вступить на посаду 20 січня.

У Києві правоохоронці викрили 41-річного автомеханіка та 15-річного підлітка, які за гроші виконували замовлення для російських спецслужб. Палії діяли окремо, отримуючи вказівки через Telegram.