В Україні зараховуватимуть оцінки українських школярів, здобуті за кордоном

Джерело: Мінреінтеграції

Оцінки, які українські школярі отримують під час навчання в освітніх закладах за кордоном, будуть зараховувати в Україні.

Зазначене питання порушили представники Української школи в Женеві, яку у квітні 2022 року заснувала Асоціація “Українки Швейцарії”.

Представник Міносвіти пояснив, що торік відомством  розроблено відповідні методичні рекомендації, затверджені наказом МОН. У них роз’яснюються окремі питання здобуття освіти у закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану.

Зокрема, йдеться про те, що діти, які вимушено змінили місце проживання і здобували освіту за кордоном, після повернення будуть зараховані до закладів загальної середньої освіти України. Туди, де навчалися раніше, або в будь-які інші. Зарахування здійснюватиметься на підставі заяви одного з їхніх батьків чи інших законних представників.

Згідно з рекомендаціями, всі оцінки, здобуті за кордоном, при поверненні перезараховуються. Для цього достатньо надати інформаційну довідку, до якої мають бути прикріплені:

  • витяг оцінок, здобутих за кордоном;
  • довідка про систему оцінювання, яка застосовується в країні перебування.

За кордоном діти можуть вивчати лише навчальні предмети українознавчого компонента. Це можливо як дистанційно в українських школах, так і на базі Міжнародної української школи (МУШ).

Йдеться про українську мову та літературу, історію України, основи правознавства, географію, громадянську освіту, захист України та предмет “Я досліджую світ” (у частині громадянської й історичної освітньої галузі). Це дає змогу уникнути подвійного навантаження від паралельного навчання в українській і закордонній школах.

Також учасники спеціальної наради, яка відбулася під головуванням віцепрем’єр-міністерки Ірини Верещук, обговорювали можливість зарахування стажу українським вчителям, які наразі працюють за кордоном.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.

Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.