Вірменія більше не може сподіватись на Росію у військових і оборонних потребах – Пашинян
Джерело: Reuters
Вірменія більше не може покладатися на Росію як на свого основного оборонного та військового партнера, оскільки Москва неодноразово підводила її. Тому Єреван повинен подумати про налагодження тісніших зв’язків зі Сполученими Штатами та Францією.
Вірменія, колишня радянська республіка, що межує з Грузією, Азербайджаном, Іраном і Туреччиною, довгий час покладалася на Росію як на великого союзника та має російську військову базу в Ґюмрі, приблизно за 90 км на північний захід від столиці.
Але прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян розлютив Кремль, поставивши під сумнів основи співпраці між країнами.
“Нам потрібно зрозуміти, з ким ми дійсно можемо підтримувати військово-технічні та оборонні відносини. Раніше ця проблема була простою, тому що такого питання не було, і не було складнощів у створенні концепції. Раніше 95-97% наших оборонних відносин були з Російською Федерацією. Зараз цього не може бути як з об’єктивних, так і з суб’єктивних причин”, – сказав Пашинян Громадському радіо Вірменії, відповідаючи на питання про реформування збройних сил Вірменії.
Пашинян сказав, що Вірменія повинна подумати про те, які зв’язки в галузі безпеки їй будувати зі Сполученими Штатами, Францією, Індією та Грузією.
Він поставив під сумнів те, чи варто Вірменії залишатися членом Організації договору про колективну безпеку (ОДКБ), очолюваної Росією, і сказав, що Вірменії потрібна нова стратегія національної безпеки та посилення армії.
Пашинян вважає, що Росія зазнала невдачі у Вірменії, коли минулого року Азербайджан розпочав блискавичну військову операцію, яка повернула йому контроль над анклавом Нагірний Карабах, викликавши відтік етнічних вірмен, які там проживають.
Росія у відповідь заявила, що власна нездатність Пашиняна орієнтуватися в складному суперництві на Південному Кавказі стала причиною поразки етнічних вірменських бойовиків у Карабасі, і попередила Єреван, що Захід намагається вбити клин між Вірменією та Росією.
Минулого місяця Пашинян обговорював співпрацю зі спеціальним представником генсека НАТО на Кавказі та у Центральній Азії Хав’єром Коломіною.
Президент Володимир Путін минулого місяця заявив, що вихід Вірменії з ОДКБ не відповідає інтересам Вірменії.
- 1 лютого у Вірменії набув чинності Римський статут, що означає офіційне приєднання країни до Міжнародного кримінального суду.
- Вірменський регуляторний орган зупинив на 30 днів діяльність компанії “Тоспа”, що ретранслює програму “Sputnik Вірменія”.
Перші квітневі вихідні будуть по-весняному мінливими. У суботу ще буде відчутно тепло, особливо на сході та півдні, проте у декількох регіонах дощитиме. У неділю погода різко зміниться: на заході очікуються похолодання, опади та навіть мокрий сніг. Додайте до цього підвищену магнітну активність і погіршення якості повітря в окремих містах — і отримаєте непросте випробування для організму.
В районі населеного пункту Дворічна на Куп’янському напрямку російські окупанти намагаються облаштувати переправи через річку Оскіл.
Глави МЗС Ватикану та Росії – архієпископ Пол Галлахер та Сергій Лавров – провели телефонну розмову щодо війни в Україні.
Генеральний секретар НАТО Марк Рюте повідомив, що Альянс продовжить підтримувати Україну у боротьбі з російською агресією.
Батько мільярдера Ілона Маска — Еррол Маск — розповів, що вся їхня родина певною мірою захоплюється очільником Кремля Володимиром Путіним.