Уряд Румунії досяг угоди з фермерами та перевізниками й ті припинили протести
Джерело: Reuters
Коаліційний уряд Румунії заявив у п’ятницю, 2 лютого, що досяг угоди з фермерами та автоперевізниками про припинення багатотижневих протестів.
Протести були викликані обуренням низькими цінами на продукти, зростанням цін, імпортом дешевих продуктів харчування та обмеженнями, накладеними прагненням Європейського Союзу боротися зі зміною клімату.
Тому сотні фермерів і водіїв вантажівок у Румунії три тижні тому почали протести. Колони тракторів і вантажівок уповільнювали або блокували рух на національних дорогах поблизу великих міст, включаючи столицю Бухарест. Вони також ненадовго заблокували пункт перетину кордону з Україною та намагалися перекрити доступ до чорноморського порту Констанца.
Уряд пішов на поступки, зробивши кроки для збільшення субсидій на дизельне пальне, усунення високих ставок страхування та прискорення виплат субсидій, а також технічних заходів для скорочення тривалого часу очікування на перетині кордону.
У п’ятницю прем’єр-міністр Румунії Марчел Чолаку та представники протестувальників підписали угоду, згідно з якою створюється комітет, який об’єднає кілька міністерств для пошуку рішень, повідомив уряд.
- Польські фермери з профспілки “Солідарність” наступної п’ятниці планують розпочати загальний страйк з блокуванням українського-польського кордону.
- В Брюсселі, де проходив саміт лідері ЄС, фермери з декількох країн страйкували біля Європейського парламенту, кидали яйця в будівлю, створювали пожежі та влаштовували стрілянину.
- З 18 січня ситуація на польсько-українському кордоні вже врегульовано – всі раніше блоковані напрямки тепер відкрито. Рух зараз є досить інтенсивним.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.