Україна та Німеччина домовилися про посилення співпраці у сфері охорони здоров’я

Джерело: МОЗ України

Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко та міністр охорони здоров’я Німеччини Карл Лаутербах підписали спільну декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері охорони здоров’я між міністерствами.

“Підписуємо спільну декларацію, яка ще більше поглибить нашу співпрацю та визначить її ключові вектори: громадське здоров’я, профілактика інфекційних та неінфекційних захворювань, реабілітація, психічне здоров’я, професійний розвиток, модернізація систем охорони здоров’я”, — сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Своєю чергою, міністр охорони здоров’я Німеччини професор Карл Лаутербах зазначив, що злочинна агресивна війна Росії проти України особливо сильно б’є по медичному забезпеченню в країні. З початку війни задокументовано понад 1 300 атак на заклади охорони здоров’я та медичний персонал.

Зокрема, за словами міністра хорони здоров’я Німеччини, від початку російсько-української війни Федеральний уряд Німеччини надав Україні допомогу на суму 28 мільярдів євро, в тому числі на систему охорони здоров’я. Крім того, Німеччина прийняла та пролікувала більш ніж 900 поранених пацієнтів.

“Українська система охорони здоров’я продовжує функціонувати, попри прицільні атаки, і я хотів би подякувати своєму колезі Віктору Ляшку за його невтомну відданість задля добробуту українського народу та міцні відносини з Німеччиною. Німеччина буде підтримувати Україну під час реформування охорони здоров’я. Ця спільна декларація дозволяє нам надати новий імпульс для більш тісної співпраці, зокрема з огляду на зусилля України щодо вступу до ЄС”, – сказав Карл Лаутербах.

Отже, підписаною спільною декларацією передбачається посилення співпраці між Україною та Німеччиною для зміцнення наших медичних систем за низкою напрямів:

  • громадське здоров’я;
  • протидія інфекційним та неінфекційним захворюванням, в т. ч. резистентності до протимікробних препаратів;
  • профілактика захворювань;
  • реабілітація, включно з протезуванням та ортезуванням;
  • психічне здоров’я;
  • професійний розвиток медичних кадрів;
  • стійкість та модернізація систем охорони здоров’я, включно з самоврядуванням.

Нагадаємо, нещодавно чергова група українських фахівців із реабілітації розпочала стажування в Німеччині.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.