Україна спростила ліцензування експорту соняшника до Болгарії
Джерело: Мінекономіки
Кабінет міністрів України спростив умови експорту насіння соняшнику до Республіки Болгарія – було встановлено автоматичний режим ліцензування замість неавтоматичного.
Відповідне рішення було прийняте на засіданні уряду 2 лютого 2024 року.
Заступник міністерки економіки України – Торговий представник України Тарас Качка зазначив, що уряд проводить постійні консультації з країнами ЄС, з якими було введено ліцензування експорту деяких видів української сільгосппродукції.
А також додав, що нещодавно Республіка Болгарія погодилась лібералізувати режим ліцензування експорту одного із цих сільськогосподарських товарів, а саме насіння соняшнику. За його словами, відтепер отримання ліцензій на експорт соняшника до Болгарії не вимагатиме погодження Мінагрополітики та, відповідно, окремих консультацій з цією країною.
“Це має спростити експорт відповідної української продукції. Ми будемо і надалі продовжувати спільний діалог з ЄС щодо повного врегулювання питань експорту вітчизняної агропродукції на територію сусідніх країн”, – зазначив Тарас Качка.
Додамо, що раніше з метою розблокування українського експорту агропродукції через сусідні країни ЄС уряд запровадив здійснення верифікації та погодження експорту окремих сільськогосподарських товарів до Республіки Болгарія, Румунії, Словацької Республіки, Угорщини та Республіки Польща.
Зокрема, було запроваджено режим ліцензування експорту таких товарів, як пшениця, кукурудза, ріпак та соняшник до зазначених п’яти країн ЄС.
- Уряд Болгарії та Ініціативний комітет фермерів підписали меморандум, згідно з яким діятиме заборона на імпорт українського соняшника до кінця листопада.
- В Болгарії парламентський комітет з питань економічної політики та інновацій прийняв проєкт рішення щодо позиції країни про продовження профілактичних заходів щодо імпорту деяких товарів з України після 15 вересня.
Триває 1152-га доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 941 тисячу осіб.
Офіційні особи США розчаровані тим, що Росія відхиляє їхні пропозиції щодо припинення війни проти України. В адміністрації президента Дональда Трампа попередили, що той “втрачає терпіння” і може вийти із запропонованого ним же мирного процесу.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 107 бойових зіткнень.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що українські військові просунулись та збільшили зону контролю на Білгородщині.
У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.