Адміністрація Байдена оголосить «суттєву» військову допомогу Україні — AP

Джерело: AP
Адміністрація Байдена готується оголосити про масштабний, остаточний пакет військової допомоги для України в межах візиту міністра оборони Ллойда Остіна до Німеччини 9 січня. Під час цього візиту Остін зустрінеться з представниками близько 50 країн-партнерів у форматі “Рамштайн”.
Хоча точну сума пакету не названо, поінформовані посадовці зауважили, що він буде “суттєвим”. Водночас він не включатиме всі $4 млрд, які залишилися в межах фінансування, затвердженого Конгресом для України. За словами посадовців, після цього пакету залишиться “кілька мільярдів доларів”, які нова адміністрація, очолювана Дональдом Трампом, зможе використати для допомоги Україні, якщо вирішить це зробити.
Візит Остіна на авіабазу Рамштайн стане його останньою зустріччю з групою, яку він організував для підтримки України після початку російського вторгнення в лютому 2022 року. Країни-учасники цієї ініціативи надали Україні озброєння, військової підготовки та допомоги на понад $126 млрд.
Серед наданої допомоги — мільйони боєприпасів, сучасні винищувачі, системи ППО, засоби протидії безпілотникам і навіть танки.
Сполучені Штати внесли $66 млрд до цієї суми.
Пакет, який буде оголошено у четвер, сформують з американських запасів, щоб більшість обіцяної зброї доставили в Україну до інавгурації Трампа.
Додамо, адміністрація чинного президента США Джо Байдена нині планує у терміновому порядку виділити залишок у 6 мільярдів доларів з безпекового пакету підтримки Україні. Відповідний крок планують зробити до інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.
На запитання про те, чи встигнуть США витратити на допомогу Україні всю цю суму, речниця Пентагону Сабріна Сінгх заявила, що посадовці роблять все можливе, аби надати Києву все, що йому потрібно.
Нагадаємо, Пентагон знову переоцінив вартість боєприпасів, ракет та іншого озброєння, яке спорядили Україні, на суму у $2 мільярди, збільшивши неправильно оцінені матеріали до загальної суми $8,2 мільярда, свідчить звіт уряду США.
- Пакети військової допомоги США для України зменшилися через виснаження запасів зброї у Пентагону та занепокоєння щодо їхнього впливу на військову готовність США.
- Офіційні особи США сумніваються, що атаки по військових цілях на території РФ дадуть суттєву перевагу Україні у війні.
- Держсекретар США Ентоні Блінкен оголосив про новий пакет підтримки для України на понад $700 млн.
- З початку російського вторгнення ЄС і його країни-члени надали Україні 118 мільярдів євро допомоги. Про це повідомив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
У розвідці США вважають, що президент Росії Володимир Путін сприймає війну в Україні як екзистенційну боротьбу проти Заходу. Він впевнений у своїй перемозі та готовий вести бойові дії щонайменше до кінця 2025 року. Про це йдеться у щорічному звіті “Оцінка глобальних загроз — 2025”, підготовленому Управлінням воєнної розвідки США (DIA) для Конгресу станом на 11 травня 2025 року.
Аналітики проєкту DeepState оновили мапу бойових дій на Сумщині. Наразі 62,6 км² території області позначені як окуповані.
У ніч на 18 травня російські війська здійснили масовану атаку безпілотниками по Київській області. Один із дронів влучив у приватний будинок, де мешкала родина 4-річного Марка. Унаслідок удару загинула його мама, яка кинулася на сина, щоб захистити.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва передасть Україні документ щодо врегулювання війни після завершення обміну військовополоненими у форматі “1000 на 1000”.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.