Адміністрація Трампа може заморозити Гарварду $9 млрд в ході боротьби з антисемітизмом
Джерело: Reuters
Адміністрація президента США Дональда Трампа розпочала перевірку заходів щодо боротьби з антисемітизмом у Гарвардському університеті. Це може призвести до заморожування майже 9 мільярдів доларів федерального фінансування закладу.
Чиновники заявили, що вони розпочали “всебічний огляд федеральних контрактів і грантів Гарвардського університету та його філій” в рамках своєї спільної робочої групи з боротьби з антисемітизмом.
Міністерства освіти, охорони здоров’я і соціальних служб та Адміністрація загальних служб США в письмовій заяві повідомили, що переглядаються контракти на суму 255,6 мільйона доларів між Гарвардом, його філіями та федеральним урядом, а також багаторічні грантові зобов’язання на суму 8,7 мільярда доларів США.
“Нездатність Гарварду захистити студентів у кампусі від антисемітської дискримінації — при цьому просуваючи ідеології, що розколюють суспільство, замість вільного дослідження — поставила його репутацію під серйозну загрозу. Гарвард може виправити ці помилки і відновити свою репутацію університету, присвяченого академічній досконалості та пошуку істини, де всі студенти почуватимуться в безпеці”, – заявила міністерка освіти США Лінда МакМехон.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 25-річний конфлікт: Трамп проти Колумбійського університету
Увага до Гарварду прикута після того, як цього місяця адміністрація Трампа скасувала 400 мільйонів доларів федерального фінансування для Колумбійського університету. Це був епіцентр антиізраїльських протестів, які спалахнули в університетських містечках після нападу ХАМАСу на території Ізраїлю 7 жовтня 2023 року і подальшого вторгнення Ізраїлю в Газу, палестинський анклав, контрольований ХАМАСом.
Протестувальники заявляють, що адміністрація ототожнює їхню критику нападу союзника США Ізраїлю на Газу з антисемітизмом, а їхню підтримку прав палестинців — з симпатією до ХАМАСу.
Водночас група єврейських студентів подала позов до суду проти Гарвардського університету, стверджуючи, що зазнавали антисемітизму, утисків та цькування, які посилилися після нападу ХАМАСу на Ізраїль 7 жовтня 2023 року.
- Тимчасова президентка Колумбійського університету Катріна Армстронг пішла у відставку через тиждень після того, як вона погодилася на значні зміни на тлі конфлікту з адміністрацією президента США Дональда Трампа за федеральне фінансування.
- Троє відомих професорів залишають Штати й викладацьку роботу в Єльському університеті. Професор філософії Джейсон Стенлі та професори історії Тімоті Снайдер і Марсі Шор, які перебувають у шлюбі, викладатимуть у Школі глобальних відносин та державної політики ім. Мунка при Університеті Торонто.
- Зі Сполучених Штатів вислали французького науковця, який в особистих повідомленнях критикував політику адміністрації президента США Дональда Трампа. Натомість у США цю інформацію заперечили.
- Група європейських країн розробляє стратегію залучення науковців зі Сполучених Штатів у відповідь на скорочення фінансування освіти та наукових досліджень з боку американського уряду.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.
У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.
Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.