Адміністрація Трампа просить крихітну державу Палау прийняти депортованих мігрантів
Джерело: The Guardian
Адміністрація президента США Дональда Трампа звернулась до невеликої тихоокеанської країни Палау з проханням прийняти мігрантів, які зараз проживають у Штатах.
Палау – країна з населенням близько 18 000 осіб – розташована на схід від Філіппін. Уряд країни розглядає проєкт угоди про переселення “громадян третіх країн” зі США, які “можуть шукати захисту і не повертатись на батьківщину”.
У проєкті угоди не вказано, скільки осіб можуть відправити до Палау і що країна отримає за це.
“Обидві сторони беруть до уваги… прохання громадян третіх країн про надання притулку, захисту як біженцям чи еквівалентного тимчасового захисту. Уряд США не здійснює передачу несупроводжуваних неповнолітніх відповідно до цієї угоди”.
У листі до президента Палау Сурангеля Віппса-молодшого вказано, що проєкт угоди не остаточний і буде ще обговорюватись. У ньому також вказано, що Палау на свій розсуд вирішуватиме, кого приймати.
Запит до Палау знаменує собою чергову спробу адміністрації Трампа видворити мігрантів із країни. Рішення Верховного суду, ухвалене у червні, відкрило уряду США шлях до видворення мігрантів та їхнього переміщення до країн, звідки вони не родом. З того часу США завершили переміщення мігрантів, включаючи Південний Судан та Есватині.
За словами Доріс Мейсснер, яка очолює програму імміграції в США в Інституті міграційної політики і є колишньою комісаркою Служби імміграції та натуралізації США, проєкт угоди з Палау відображає інші запити адміністрації Трампа, спрямовані на “десятки” інших країн про переселення мігрантів.
“Оскільки більшість країн невеликі, знаходяться далеко від США і не знайомі більшості американців, причина таких дій насамперед полягає в тому, щоб посилити страх серед іммігрантських громад у США перед відправкою у віддалені місця, де вони не мають сім’ї або інших зв’язків”.
На відміну від США, Палау не підписала Конвенцію ООН про біженців – міжнародний договір, який зобов’язує країни захищати осіб, які рятуються від переслідувань, та визначає правила поводження з прохачами притулку та біженцями в країні притулку. У зв’язку з цим у проєкті угоди зазначається, що Палау діятиме “відповідно до своєї конституції” та “основоположних гуманітарних принципів”.
Минулого тижня президент Палау скликав зустріч із Національним конгресом та Радою вождів країни для обговорення цього прохання. У відповідь на запитання з цього приводу канцелярія президента Палау надіслала газеті Guardian посилання на заяву, опубліковану після зустрічі, в якій мовилось про те, що лідери “підтвердили своє давнє партнерство зі Сполученими Штатами”, але “перш ніж приймати будь-яке рішення”, необхідна додаткова інформація.
Представник Держдепартаменту США заявив, що реалізація “імміграційної політики адміністрації Трампа” є “пріоритетом”.
“У деяких випадках ми співпрацюватимемо з іншими країнами, щоб сприяти висилці зі США громадян третіх країн, які шукають притулку або інших форм захисту в США. Постійна взаємодія з іноземними урядами є життєво важливою для стримування нелегальної та масової міграції та забезпечення безпеки наших кордонів”.
Палау підтримує тісні зв’язки зі США в межах Угоди про вільну асоціацію (COFA), яка надає країні багатомільйонні бюджетні кошти та допомогу. У 2023 році кошти COFA становили близько 30% доходів державного бюджету Палау. За словами Камілли Поле, аналітикині з Тихоокеанського регіону, ці відносини можуть означати, що керівництво Палау “відчуває тиск, який змушує його ухвалити цю угоду”.
“Угода надає Палау велике фінансування, а також програми та послуги, і при Трампі існує велика невизначеність щодо того, які речі можуть опинитися під загрозою”, – сказав Пол, чия посада в Американському інституті світу була нещодавно припинена внаслідок скорочень, проведених адміністрацією Трампа.
“Подібна угода не принесе Палау жодної матеріальної вигоди, і якщо Палау погодиться на неї, то, по суті, діятиме під тиском, побоюючись, що у разі відмови виникнуть якісь негативні наслідки”, – додала вона.
Поле зауважила, що у поєднанні з рішенням адміністрації Трампа відмовитися від своїх зобов’язань щодо клімату — ключового пріоритету для країн Тихоокеанського регіону — це прохання матиме довгострокові наслідки для геополітики в регіоні.
“Подібна політика завдає такої шкоди стратегії США в Тихоокеанському регіоні, що Китай легко зможе отримати з цього зиск. Вони беруть те, що хоче адміністрація Трампа, практично нічого не пропонуючи натомість”.
Це не вперше, коли США звертаються до Палау з проханням прийняти людей. У 2009 році Палау погодилася переселити 17 китайських мусульман, які утримувалися в Гуантанамо.
- Президент США Дональд Трамп відвідав новий центр утримання мігрантів, розташований у національному парку Еверглейдс, штат Флорида.
У Запорізькій та Херсонській областях зафіксували нашестя небезпечних шкідників — перелітної сарани (Locusta migratoria) та єгипетської сарани (Anacridium aegyptium). Спеціалісти працюють над локалізацією та ліквідацією осередків сарани.
Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко під час засідання Верховного Суду заявив, що надані владою документи, на підставі яких було ухвалене рішення РНБО, фактично повторюють тези Андрія Портнова, які той публікував раніше.
Стримінговий сервіс Netflix не планує продовжувати багаторічну угоду з принцом Гаррі і Меган Маркл.
Керівництво Дальницької громади, що на Одещині, перейменувало вулиці, названі на честь загиблих героїв російсько-української війни Максима Бреславського та Дмитра Мельника.
Перший тунель для прикриття доріг від атак ворожих FPV-дронів звели на одному з найнебезпечніших напрямків – Оріхівській трасі, повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров.