Агента ФСБ, який шпигував за підрозділами ЗСУ під Бахмутом, засудили до 15 років тюрми

Джерело: СБУ

Агента ФСБ РФ, який надавав ворогу інформацію про локації бойових позицій Сил оборони на Донеччині, засудили до 15 років ув’язнення.

Серед основних його завдань було виявлення та передача окупантам координат ключових опорних пунктів та вогневих точок ЗСУ в районі Бахмута.

Встановлено, що загарбники використовували розвіддані свого агента для здійснення масованих ударів по місту та його околицях із застосуванням ствольної артилерії, мінометів і реактивних систем залпового вогню.

Також розвідувальна інформація була потрібна окупантам для планування власних бойових операцій, спрямованих на штурм та захоплення українського міста-фортеці.

Крім того, ФСБ задіяла свого агента для пошуку “однодумців” та їх подальшого вербування для шпигунства на користь РФ у Слов’янську та Краматорську.

За виконання ворожих завдань російська спецслужба обіцяла своєму поплічнику зарплату у розмірі 15 тисяч грн. Однак цих грошей зловмисник так і не отримав.

Співробітники СБУ затримали російського агента у результаті спецоперації в Бахмуті у серпні 2022 року.

За матеріалами української спецслужби суд призначив йому 15 років тюрми із конфіскацією майна.

Як встановило слідство, засудженим є місцевий житель, який після початку повномасштабного вторгнення Росії був дистанційно завербований кадровим співробітником 5-ї служби ФСБ.

Для комунікації з ФСБ її поплічник використовував анонімні чати в месенджерах, де підписував себе як “Седой” або “Ступянский”.

А передачу агресору розвідувальних відомостей здійснював у вигляді фото- та відеофайлів українських об’єктів з їхніми відмітками на електронних картах.

Під час обшуків у зловмисника виявлено мобільний телефон, який він застосовував для прихованого листування з ФСБ.

На підставі зібраних Службою безпеки доказів суд визнав російського агента винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.