Мешканку Кіровоградщини, яка коригувала ракетні удари РФ, засудили до довічного ув’язнення
Джерело: СБУ
Агентку ФСБ, яка наводила російські ракети на оборонні підприємства Кіровоградщини, засудили до довічного позбавлення волі.
За її координатами російські окупанти здійснювали неодноразові ракетні удари по території області. Серед основних цілей ворога були підприємства “Укроборонпрому” та нафтопереробної галузі.
Правоохоронці затримали зловмисницю у березні цього року під час фотографування одного з місцевих заводів.
За матеріалами української спецслужби, суд призначив їй найвищу міру покарання – довічне позбавлення волі.
За даними слідства, засудженою є мешканка Олександрійського району, яку ФСБ РФ дистанційно завербувала після початку повномасштабного вторгнення РФ.
Для збору розвідданих фігурантка об’їжджала територію області й приховано фіксувала локації українських об’єктів з прив’язкою до місцевості.
Отриману інформацію вона пересилала у вигляді текстових повідомлень через месенджер своєму “зв’язковому”. Ним виявився її знайомий – бойовик окупаційних угруповань РФ, який воює на східному фронті.
Далі він звітував своєму російському куратору з ФСБ.
Під час обшуків у затриманої вилучено мобільний телефон, який вона використовувала для комунікації з російськими окупантами.
На підставі зібраних СБУ доказів суд визнав зловмисницю винною за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).
- Співробітники Служби безпеки України затримали агентку ФСБ РФ, яка коригувала повітряні атаки росіян по позиціях Сил оборони на Донеччині.
- Російського агента, який збирав розвіддані про місця розташування Сил оборони та об’єктів критичної інфраструктури у східних та західних регіонах України, засудили до 15 років позбавлення волі.
- Агентку ФСБ РФ, яка передавала агресору геолокації Сил оборони та об’єктів критичної інфраструктури на Донеччині, засудили до 15 років позбавлення волі.
23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.
Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.
Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.