«Акт німецького лідерства в ЄС»: Кулеба про пропозицію Шольца Орбану «випити кави»

Джерело: Дмитро Кулеба в інтерв’ю Bild

Після відкриття переговорів про вступ України до ЄС міністр закордонних справ Дмитро Кулеба подякував канцлеру Німеччини Олафу Шольцу, зокрема, за те, що він попросив прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана залишити залу, зробивши можливим голосування в інтересах України.

Те, що Олаф Шольц зробив на саміті ЄС, щоб скасувати загрозу вето Угорщини, увійде в історію як акт німецького лідерства в інтересах Європи. Цього тижня канцлер ФРН здобув щире та заслужене захоплення в серцях українців, — зазначив Кулеба.

Так очільник МЗС України прокоментував пропозицію Шольца Орбану “піти випити кави” під час голосування про початок перемовин щодо вступу України в ЄС.

Кулеба додав, що є багато причин бути вдячними Німеччині: від військової допомоги до фінансової підтримки. Водночас політична чіткість стосовно членства України в ЄС, ймовірно, “найліпший різдвяний подарунок від Берліна”.

Зауважимо, канцлер Німеччини Олаф Шольц під час дискусії запропонував прем’єр-міністру Угорщини Віктору Орбану вийти й “випити кави”, що дозволило лідерам ЄС проголосувати за початок переговорів про вступ України до блоку.

Нагадаємо, що 14 грудня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан покинув залу, коли решта лідерів приймали рішення розпочати переговори з Україною щодо вступу, повідомили троє дипломатів ЄС. Дипломати зауважили, що жодна країна не проголосувала проти, тож Євросоюз законно погодив рішення.

Згодом Орбан підтвердив свою позицію стосовно початку переговорів, одначе додав, що 26 інших країн ЄС наполягали на початку переговорів з Києвом, тому Угорщина вирішила, що вони можуть йти своїм шляхом.

14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

У ніч на 23 червня російські військові атакували Київ ракетами та дронами, внаслідок чого постраждала квартира співачки Alyosha та лідера гурту “Антитіла” Тараса Тополі.

Шестеро людей загинули внаслідок російської масованої атаки 23 червня у Шевченківському районі Києва.

Після російської атаки Києва у столиці розгорнуто оперативні штаби для надання допомоги жителям міста, чиї будинки зазнали пошкоджень.

У Києві від серцевого нападу помер доброволець з Грузії підполковник Вано Надірадзе, який воював проти росіян у ЗСУ.

Кількість загиблих внаслідок російської масованої атаки по Києву зросла до п’яти, ще 19 людей постраждали.