Активи експрезидента АТ «Мотор Січ» арештовано: СБУ передала справу до суду

Джерело: СБУ

Служба безпеки України спільно з Офісом генерального прокурора завершила розслідування і передала до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ “Мотор Січ” і директора Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства, які підозрюються в роботі на РФ.

Крім того, у межах кримінального провадження накладено арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 млрд у гривневому еквіваленті.

Мовиться про кошти, нерухомість, корпоративні права обох посадовців, а також їхнє майно, яке вони здобули злочинним шляхом і оформили на своїх родичів за кордоном.

Нагадаємо, що обидвох зловмисників затримано співробітниками Головного слідчого управління та контррозвідки СБУ у жовтні 2022 року.

За даними слідства, керівництво заводу у Запоріжжі налагодило транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів та запчастин до них до країни-агресорки.

Посадовці діяли у змові з наближеними до Кремля представниками російської корпорації “Ростех”, яка є одним із головних виробників озброєнь для окупаційних угруповань РФ.

Отриману продукцію загарбники використовували для виробництва та ремонту ударних гвинтокрилів, які масово застосовували для повномасштабного вторгнення в Україну.

Також встановлено, що у квітні 2022 року ексочільник “Мотор Січі” навмисно заблокував постачання гелікоптера для потреб Головного управління розвідки Міноборони України.

Для цього ексочільник підприємства дав вказівку своїм підлеглим розібрати повітряне судно на деталі та приховати експлуатаційну документацію до нього.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки скерували до суду обвинувачення проти експрезидента “Мотор Січі” за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ст. 111-2 (пособництво державі-агресору); ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

При цьому його підлеглий – очільник Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства – обвинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ст. 111-2 (пособництво державі-агресору); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

Зловмисникам загрожує до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Днями Запорізька обласна прокуратура повідомила, що розпочато розслідування за фактом розстрілу ворогом українських військовополонених поблизу Новодарівки. Того ж дня про такий самий злочин росіян у Покровському районі повідомила Донецька обласна прокуратура.

Джерело: LadBible. Американський мультсеріал “Сімпсони” знову опинився в центрі уваги завдяки своїм пророчим моментам, які…

29 листопада близько 18:00 у Миколаєві почалося поступове відновлення електропостачання після більш ніж 30-годинного відключення, спричиненого масованим ракетним обстрілом.

24-річна жінка з інвалідністю ІІ групи уклала шлюб зі своїм 22-річним троюрідним братом. Вони збиралися удвох перетнути кордон, але у пункті пропуску “Рава-Руська” їх викрили прикордонники.

Мільярдер і засновник SpaceX Ілон Маск провів День подяки разом із родиною обраного президента США Дональда Трампа в Мар-а-Лаго (Флорида, США).