Американська розвідка підтвердила, що РФ вже розмістила тактичну ядерну зброю у Білорусі
Джерело: CNN
У розвідувальному управлінні міністерства оборони США (DIA) заявили, що “не має підстав сумніватися” у заяві президента РФ Володимира Путіна про те, що Росія перемістила першу партію тактичної ядерної зброї до Білорусі.
Минулого місяця на міжнародному економічному форумі у Санкт-Петербурзі Путін заявив, що “перші [російські] ядерні боєголовки були доставлені на територію Білорусі”, додавши, що вони були розміщені там для “стримування”.
За даними Федерації американських вчених, Росія має близько 4477 розгорнутих і резервних ядерних боєголовок, зокрема близько 1900 одиниць тактичної ядерної зброї.
Незрозуміло, яку частину цього арсеналу Путін збирається перемістити, а офіційні особи США та Заходу публічно не підтвердили, що будь-яка зброя була передана Білорусі.
Проте високопоставлені чиновники DIA сказали невеликій групі репортерів, що “немає підстав сумніватися” у твердженнях Путіна, а також немає підстав сумніватися, “що вони досягли певного успіху” у передачі зброї.
Посадовці не стали пояснювати, чому вони так вважають. Вони визнали, що розвідувальному співтовариству США важко відстежити цю зброю навіть за допомогою супутникових знімків.
Раніше цього місяця представники США та Заходу повідомили CNN, що, схоже, Білорусь не завершила модернізацію необхідних сховищ для розміщення тактичної ядерної зброї, і що доступні супутникові зображення не показали жодних ознак підготовки та безпеки, які були б стандартними для російського ядерного об’єкта.
Однак інші джерела повідомили CNN, що в Білорусі є різні об’єкти радянської епохи, де можливо розмістити частину зброї.
Відповідаючи на питання минулого тижня, чи бачив він ознаки того, що Росія перемістила зброю, міністр оборони Великої Британії Бен Воллес сказав, що його країна “бачила ознаки прогресу” і зазначив, що Путін “не завжди бреше»” Однак Воллес відмовився розповісти про ознаки, які він бачив.
Представник Державного департаменту США Метью Міллер так само відмовився відповідати на запитання раніше цього місяця про те, де насправді перебуває зброя, але він сказав, що США очікують, що Росія “дотримуватиметься” своїх зобов’язань щодо нерозповсюдження.
Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив минулого місяця, що в умовах агресії він “без вагань” використає російську тактичну ядерну зброю, розміщену на білоруській землі.
Але високопосадовці DIA заявили, що не вірять, що Лукашенко матиме контроль над арсеналом. За словами офіційних осіб, він, швидше за все, буде повністю контролюватися Росією.
Представники DIA також заявили, що вони не вірять, що переміщення зброї до Білорусі змінить глобальний ядерний ландшафт або збільшить ризик ядерного інциденту, оскільки вони будуть зберігатися на складах, а не на передовому розгортанні, і контролюватимуться російськими силами.
- 13 липня президент США Джо Байден применшив побоювання, що глава Росії Володимир Путін може застосувати ядерну зброю, намагаючись відновити контроль після нещодавнього повстання ПВК “Вагнер”.
Адміністрація Трампа має намір суттєво посилити тиск на ключовий, енергетичний сектор російської економіки, котрий приносить у країну більш ніж половину всіх експортних доходів та забезпечує бюджету РФ кожен четвертий рубель податків.
Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура оголосили дві підозри чоловікові чинної народної депутатки України.
На околицях Тернополя правоохоронці виявили багатодітну сім’ю, що жила у саморобній “халабуді”
Генсек НАТО Марк Рютте закликав США продовжувати постачати озброєння Україні, своєю чергою, Європа готова оплатити витрати.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що європейці нині несуть велику відповідальність за безпеку Європи, ніж будь-коли раніше, незалежно від рішень нової адміністрації США.