Байден не бачить «жодної реальної перспективи» застосування ядерної зброї Путіним

Джерело: CNN

13 липня президент США Джо Байден применшив побоювання, що глава Росії Володимир Путін може застосувати ядерну зброю, намагаючись відновити контроль після нещодавнього повстання ПВК “Вагнер”.

Я не думаю, що є якась реальна перспектива — втім, як знати — того, що Путін застосує ядерну зброю. Не лише Захід, а й Китай, та решта світу сказали: “Не ходи туди. Не йди туди”, – зазначив Байден кореспонденту CNN на пресконференції в Гельсінкі.

За даними Федерації американських вчених, РФ має найбільший у світі арсенал ядерного озброєння з 4477 ядерними боєголовками, включаючи близько 1900 одиниць тактичної ядерної зброї.

Хоча офіційні особи США висловлювали стурбованість риторикою Путіна стосовно зброї, вони також неодноразово применшували ризик використання її Росією. Зокрема у березні повідомляли, що Держдепартамент США не виявив “жодних ознак того, що Росія готується застосувати ядерну зброю”.

Президент США також висловив свої думки щодо майбутнього очільника “Вагнер” Євгена Пригожина після спроби перевороту. Місцезнаходження Пригожина наразі невідоме.

Що далі? Один Бог знає, — зауважив Байден. — Ми навіть не впевнені, де він… Якби я був на його місці, я б стежив за тим, що їм, і стежив за своїм меню, — додав він. — Але жарти вбік, хто знає? Не знаю. Я не думаю, що хтось із нас точно знає, яке майбутнє Пригожина в Росії.

Зауважимо, 11 липня Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, що він не вірить у завершення подій, пов’язаних з головою ПВК “Вагнер” Євгеном Пригожиним.

Раніше у WP зазначили, що очільнику ПВК “Вагнера” Євгенію Пригожину, рейтинг популярності якого різко зріс перед його короткочасним повстанням, загрожує політичне знищення – сучасний еквівалент того, як радянський лідер Йосип Сталін очищав ворогів з офіційних фотографій.

Тоді як в ISW переконані, що рішення президента Росії Володимира Путіна відтермінувати покарання ПВК “Вагнер” за нещодавню спробу заколоту ставить його самого та його підлеглих у незручне становище.

  • 24 червня, коли підрозділи ПВК “Вагнер” розпочали заколот та рухалися до Москви, частина військових машин поїхала в напрямку укріпленої російської армійської бази, де зберігається ядерна зброя.
  • Розвідка Німеччини прослуховувала розмови між Євгеном Пригожиним і самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком у день збройного заколоту ПВК “Вагнер”, 24 червня.
  • Глава ПВК “Вагнер” Євген Пригожин, ймовірно, зустрівся з російським президентом Володимиром Путіним у Москві після невдалого заколоту.
  • Генерал США Марк Міллі зазначив, що керівництво Росії зазнає чимало “розбіжностей та плутанини” після заколоту ПВК “Вагнер” 24 червня.

За період із січня по листопад 2023 року громадяни РФ скупили у Грузії 5780 квартир.

4 грудня міністр оборони Рустем Умєров зустрівся з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у Брюсселі.

Збройовий концерн Rheinmetall отримав масштабне замовлення на підтримку України артилерійськими боєприпасами. Дюссельдорфському технічному підприємству доручено постачити Києву артилерійські снаряди на суму близько 142 мільйонів євро.

У Центрі національного спротиву попередили, що росіяни намагаються взяти під контроль тимчасово захоплені території України, тож нині продовжують шукати членів українське підпілля.

Найнебезпечніший ядерний об’єкт Великої Британії, у Селлафілді, був зламаний кібергрупами, тісно пов’язаними з Росією та Китаєм. Розслідування показало, що це розкриття інформації та її потенційні наслідки постійно приховувалися старшим персоналом великого сховища ядерних відходів.