Американські сенатори пригрозили Путіну вирізати Росію зі світової торгівлі

Джерело: заява конгресменів

Законопроєкт про “руйнівні” санкції проти Росії буде реалізований, якщо Кремль найближчим часом не приступить до “добросовісних” переговорів щодо стійкого справедливого миру з Україною, заявили американські сенатори Ліндсі Грем (республіканець, Південна Кароліна) та Річард Блументаль (демократ, Коннектикут), котрі є авторами відповідної законодавчої ініціативи.

Конгресмени послалися на заяву держсекретаря Марко Рубіо від 20 травня, згідно з якою Росія погодилася упродовж кількох днів надати свої умови припинення вогню.

Їхній зміст свідчитиме про те, наскільки серйозно Росія налаштована досягти миру. Ми підозрюємо, що все залишиться без змін. Якщо це так, Росія може очікувати на рішучі дії з боку Сенату США, — мовиться у спільній заяві сенаторів.

Грем і Блументаль повідомили, що їхню ініціативу вже підтримали понад 80 зі 100 сенаторів обох партій. На їхню думку, все більше членів Сенату переконуються, що глава Росії Володимир Путін “грає в ігри” і не прагне припинення війни.

Законопроєкт зокрема передбачає:

  • введення 500-відсоткових мит на країни, які закуповують російські нафту, газ та уран;
  • санкції проти фінансового сектору РФ.

Наш закон ізолює Росію, перетворивши її на торговельний острів, і запровадить жорсткі мита проти інших країн, які підтримують її звірства. Одним із пріоритетів документа є притягнення Китаю до відповідальності за підтримку військової машини Путіна через купівлю дешевої російської нафти у тіньового флоту, — заявили сенатори.

Вони наголосили, що без такої економічної співпраці Кремль не зміг би продовжувати війну.

Раніше сенатор-республіканець Ліндсі Грем запевнив, що отримав підтримку від 72 своїх колег у Сенаті США щодо законопроєкту про “руйнівні” санкції проти Росії.

Запропонований проєкт закону передбачає, що Штати запровадять потужні санкції проти Росії, якщо очільник Кремля Володимир Путін не погодиться на перемовини про припинення війни в Україні.

Серед запропонованих у документі “покарань” для Росії – 500% мита на товари з країн, які продовжують купувати у РФ нафту, газ та уран. Серед іншого – заборона громадянам США купувати російський суверенний борг.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трамп продовжив санкції Байдена проти Росії

За словами сенатора, якщо Путін вирішить грати з Трампом – це буде його “величезна помилка”, саме тому в арсеналі Штатів є цей проєкт закону про санкції.

Коли президент Трамп вважатиме, що ми опинились у глухому куті, тоді чекайте дій, – попередив Грем.

За його словами, зрештою Путіну доведеться обирати між тим, аби почати перемовини про припинення війни чи тим, щоб російська економіка була “розчавлена”.

1 липня Сили оборони України здійснили удар по території нафтопереробного заводу АТ “Саратоворгсинтез”, котрий забезпечує пальним російські військові підрозділи.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.