Американський штат Вайомінг визнав Голодомор геноцидом народу України
Джерело: пані посол України у США Оксана Маркарова
Вайомінг став 32-м американським штатом, який визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу та проголосив листопад місяцем пам’яті про цю подію.
Своєю чергою, пані посол України у США Оксана Маркарова висловила подяку губернатору штату Марку Гордону “за солідарність з Україною”, та українській громаді “по всіх штатах за активну кампанію зі вшанування пам’яті про жертв Голодомору шляхом організації просвітницьких заходів про цей жахливий злочин радянського режиму проти українців, скоєний 90 років тому”.
Також пані посол нагадала, що традиційно останньої суботи листопада українці по всьому світу запалюють свічки у пам’ять про загиблих від Голодомору.
У Вашингтоні церемонія вшанування пам’яті відбудеться 25 листопада біля Меморіалу жертвам Голодомору.
Раніше ще три американські штати – Вашингтон, Мериленд та Аризона – визнали Голодомор геноцидом українського народу.
- 25 жовтня Парламент Уельсу ( Senedd Cymru) ухвалив заяву, якою Голодомор 1932-33 рр. в Україні визнається геноцидом українського народу.
- 26 липня Італія визнала Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу.
- 12 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.
З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.
У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.
15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.