Аналітики ISW прокоментували наступальні операції РФ поблизу Авдіївки

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни прокоментували активні наступальні дії росіян навколо Авдіївки на Донеччині.

В ISW вважають, що локалізовані російські наступальні операції поблизу Авдіївки, ймовірно, демонструють здатність російських військ вивчати та застосовувати тактичні уроки на полі бою в Україні.

Окупанти здійснили локалізовані атаки на Авдіївку після інтенсивної артилерійської підготовки поля бою вранці 10 жовтня, а геолокаційні кадри від 10 і 11 жовтня підтверджують, що російські війська просунулися на південний захід від Авдіївки біля Сіверного та на північний захід від Авдіївки поблизу Степового та Красногорівки.

У Генштабі України повідомили, що під Авдіївкою активізувалося угруповання російських батальйонів чисельністю до трьох батальйонів за підтримки танків і бронетехніки.

Російські джерела відзначили успіхи Росії в цьому районі та окреслили кілька адаптацій, які дозволяють припустити, що російські війська застосовують уроки, засвоєні під час операцій на півдні України, на інших ділянках фронту.

Командир російського артилерійського батальйону, який, як повідомляється, воює в цьому районі, заявив, що російські сили приділяють значну увагу контрбатарейній боротьбі.

Інше джерело, яке також стверджувало, що веде бойові дії в цьому районі, повідомило, що російські сили використовують системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), ведуть надійну артилерійську підготовку поля бою та демонструють “чітку взаємодію” між командуванням, штурмовими групами, аеророзвідкою та елементи артилерії.

Водночас аналітики вважають, що ці адаптації та успіхи на тактичному рівні навряд чи перетворяться на ширші оперативні та стратегічні переваги для російських сил.

Геолокаційні кадри показують, що російські війська навколо Авдіївки зосереджені на південний захід від міста, і російські війська не завершили оперативне оточення населеного пункту, і, ймовірно, їм буде важко це зробити, якщо це їхній намір.

Авдіївка також є добре укріпленою та захищеною українською фортецею, що, ймовірно, ускладнить можливість російських військ наблизитися до населеного пункту або повністю його захопити.

Крім того, російські війська вже контролюють сегменти критичної траси N20 Донецьк – Костянтинівка – Краматорськ – Слов’янськ та інші маршрути, які пролягають поблизу Авдіївки, тому гіпотетичне захоплення Авдіївки не відкриє нових шляхів просування до решти Донецької області.

“Ймовірно, російські сили мають намір атакувати в районі Авдіївки, щоб зафіксувати українські сили та не дати їм передислокуватися на інші ділянки фронту. Проте українські офіційні особи вже визначили наступ на Авдіївку як російську фіксуючу операцію, і навряд чи вони будуть надмірно направляти українську силу на цю вісь”, – резюмували в ISW.

Сили оборони Півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.

Сьогодні, 25 травня, російські війська знову атакували центр Харкова.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету в Харкові кількість постраждалих зросла до 35.

Станом на 16:30 в суботу, 25 травня, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 71. Ситуація вздовж всієї лінії зіткнення залишається складною водночас, контрольованою Силами оборони України. 

Внаслідок російської атаки по гіпермаркету у Харкові станом на зараз відомо про двох загиблих та 24 поранених. Наразі щонайменше 15 людей не виходять на звʼязок.