Аналітики ISW прокоментували наступальні операції РФ поблизу Авдіївки
Джерело: ISW
Фахівці Інституту вивчення війни прокоментували активні наступальні дії росіян навколо Авдіївки на Донеччині.
В ISW вважають, що локалізовані російські наступальні операції поблизу Авдіївки, ймовірно, демонструють здатність російських військ вивчати та застосовувати тактичні уроки на полі бою в Україні.
Окупанти здійснили локалізовані атаки на Авдіївку після інтенсивної артилерійської підготовки поля бою вранці 10 жовтня, а геолокаційні кадри від 10 і 11 жовтня підтверджують, що російські війська просунулися на південний захід від Авдіївки біля Сіверного та на північний захід від Авдіївки поблизу Степового та Красногорівки.
У Генштабі України повідомили, що під Авдіївкою активізувалося угруповання російських батальйонів чисельністю до трьох батальйонів за підтримки танків і бронетехніки.
Російські джерела відзначили успіхи Росії в цьому районі та окреслили кілька адаптацій, які дозволяють припустити, що російські війська застосовують уроки, засвоєні під час операцій на півдні України, на інших ділянках фронту.
Командир російського артилерійського батальйону, який, як повідомляється, воює в цьому районі, заявив, що російські сили приділяють значну увагу контрбатарейній боротьбі.
Інше джерело, яке також стверджувало, що веде бойові дії в цьому районі, повідомило, що російські сили використовують системи радіоелектронної боротьби (РЕБ), ведуть надійну артилерійську підготовку поля бою та демонструють “чітку взаємодію” між командуванням, штурмовими групами, аеророзвідкою та елементи артилерії.
Водночас аналітики вважають, що ці адаптації та успіхи на тактичному рівні навряд чи перетворяться на ширші оперативні та стратегічні переваги для російських сил.
Геолокаційні кадри показують, що російські війська навколо Авдіївки зосереджені на південний захід від міста, і російські війська не завершили оперативне оточення населеного пункту, і, ймовірно, їм буде важко це зробити, якщо це їхній намір.
Авдіївка також є добре укріпленою та захищеною українською фортецею, що, ймовірно, ускладнить можливість російських військ наблизитися до населеного пункту або повністю його захопити.
Крім того, російські війська вже контролюють сегменти критичної траси N20 Донецьк – Костянтинівка – Краматорськ – Слов’янськ та інші маршрути, які пролягають поблизу Авдіївки, тому гіпотетичне захоплення Авдіївки не відкриє нових шляхів просування до решти Донецької області.
“Ймовірно, російські сили мають намір атакувати в районі Авдіївки, щоб зафіксувати українські сили та не дати їм передислокуватися на інші ділянки фронту. Проте українські офіційні особи вже визначили наступ на Авдіївку як російську фіксуючу операцію, і навряд чи вони будуть надмірно направляти українську силу на цю вісь”, – резюмували в ISW.
- За добу на фронті відбулось 95 бойових зіткнень з окупантами.
- Фахівці Інституту вивчення війни зауважили, що 9 жовтня російські армійці розпочали локалізовані наступальні операції поблизу Авдіївки (Донецька область) та Оріхова (Запорізька область). Аналітики вважають, що метою окупантів є намагання відвести Сили оборони України від Роботиного (Запорізька область).
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 березня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 124 бойових зіткнення.
У Німеччині розглядають можливість передачі газопроводу “Північний потік-2” під управління США, що потенційно дозволить відновити постачання російського газу до Європи, інформують обізнані джерела, зазначаючи, що робота над відповідною угодою вже триває.
Пізно ввечері 20 березня російські війська запустили на Одесу десятки ударних безпілотників. Після низки вибухів у місті повідомляють про пожежу.
20 березня президент США Дональд Трамп знову повідомив, що Вашингтон “дуже скоро” підпише угоду з Україною про рідкісноземельні метали.
19 березня у Брюсселі представили перший стратегічний документ щодо обороноздатності ЄС “Білу книгу з питань європейської оборони – Готовність 2030”. Відтак, Європейський Союз кардинально змінює підхід до власної безпеки.