Анархісти взяли на себе відповідальність за масштабне знеструмлення у Франції
Джерело: France info
Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.
У заяві на сайті Indymedia мовиться, що атаку нібито спрямували на зрив проведення Каннського кінофестивалю та знеструмлення промислових об’єктів.
Зокрема анархісти стверджують, що вивели з ладу головну електропідстанцію, котра постачає електроенергію до Канн, та розрізали лінію 225 кВ з Ніцци.
Ми саботували головну електричну підстанцію, що живить передмістя Канн, і розпиляли лінію 225 кВ, що йде з Ніцци, — мовиться в анонімному тексті.
Наразі прокуратури міст Граса і Драгіньяна перевіряють достовірність заяви. Водночас у справі вже відкрили два офіційних розслідування.
Інцидент стався у ніч із суботи на неділю. Згідно з даними оператора мережі RTE, через пошкодження трьох із чотирьох опор високовольтної лінії живлення Канн без світла залишилися 160 тисяч домогосподарств. Знеструмлення охопило всі прибережні міста між Антібом і Варом, а також низку населених пунктів вглиб країни. Була також перервана робота Каннського фестивалю.
У цьому ж районі також зафіксували підпал трансформаторної станції у Ніцці, котрий залишив без електропостачання ще 45 тисяч будинків.
Міністр внутрішніх справ Франції Бруно Ретайо вже розпорядився посилити охорону стратегічних енергетичних об’єктів у всіх регіонах країни.
Раніше розвідслужби Європи попередили уряди країн про підготовку Росією диверсій у всьому регіоні. Такі випадки вже зафіксували у Швеції, Чехії, Естонії, Франції, Німеччині та Великій Британії.
Нещодавно стало відомо, що Служби безпеки в Європі в стані підвищеної готовності після серії таємничих пожеж і атак на інфраструктуру в Балтії, Німеччині та Великій Британії.
Слідчі вже заявили про потенційну причетність Росії до підпалу в східному Лондоні, пожежі в ТЦ у Польщі, спроби диверсії в Баварії в Німеччині та антисемітських графіті в Парижі.
Хоча немає доказів того, що будь-який із цих інцидентів скоординований, служби безпеки вважають, що вони можуть бути частиною системної спроби Росії дестабілізувати Захід, який підтримує Україну. Це питання обговорили на саміті міністрів закордонних справ і оборони в Брюсселі.
Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.
Операції включають підпали або спроби підпалів низки об’єктів, зокрема складу у Великій Британії, лакофарбового заводу в Польщі, житлових будинків у Латвії та магазинів IKEA у Литві.
Також зазначається, що особи, яких підозрюють у роботі на РФ, могли планувати напади на військові бази США.
Хоча такі дії можуть здатися випадковими, американські та європейські посадовці з безпеки запевняють, що вони є частиною узгоджених зусиль Росії, які спрямовані на уповільнення збройових постачань Києву. Офіційні особи зауважили, що цією кампанією керує російська військова розвідка ГРУ.
Атаки не перервали потік озброєння в Україну, однак деякі представники служби безпеки пояснили, що Росія намагається посіяти страх і змусити європейські країни посилити безпеку в усьому ланцюжку постачання зброї, додаючи витрати та сповільнюючи темпи передачі.
- У Польщі арештовано 9 осіб за підозрою у вчиненні диверсій, скоєних за вказівками російських спецслужб.
- Європейські спецслужби попередили уряди своїх країн про плани Росії щодо здійснення диверсій по всьому європейському континенту. Відомості надійшли від розвідувальних агентств трьох європейських країн.
- Президент Франції Емманюель Макрон заявив у четвер, 4 квітня, що він не сумнівається, що Росія зловмисно націлиться на Олімпійські ігри в Парижі цього літа.
- У Нижній Саксонії (Німеччина) стався підпал садового будинку Арміна Паппергера, керівника німецького машинобудівного та збройового концерну Rheinmetall. За словами поліції, інцидент відбувся у містечку Германсбург.
- Сейм Литви схвалив поправки до законів, що дозволять великим компаніям оборонної промисловості швидше розпочати розвиток проєктів на території країни. Відповідна зміна у правилах дозволить великим виробникам почати розробляти проєкти без отримання дозволів на будівництво.
- Вранці 17 квітня всередині однієї з будівель на території заводу BAE Systems у Великій Британії стався вибух. Компанія спеціалізується на виробництві боєприпасів та артилерійських систем, зокрема й для постачань в Україну.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.
Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.
25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.
Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.
Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.