Анатолія Шарія визнали винним у держзраді та засудили до 15 років позбавлення волі

Вінницький міський суд визнав винним у держзраді проросійського пропагандиста Анатолія Шарія, який нині переховується в Іспанії. Йому заочно присудили 15 років ув’язнення з конфіскацією майна, зокрема і його каналів.

Про вирок суду заявив сам Шарій та прикріпив фото документа.

Джерело: Анатолій Шарій

ДОПОВНЕННЯ: СБУ та Офіс генпрокурора підтвердили вирок суду.

Анатолій Шарій є засновником однойменної проросійської партії, яку РНБО заборонила в Україні.  Він постійно поширює антиукраїнські наративи й активно підтримує російську агресію.

Ще в лютому 2021 року Служба безпеки України оголосила Анатолію Шарію підозру за статтею про державну зраду і порушення рівноправності громадян.

4 травня 2022 року іспанські правоохоронці затримали проросійського блогера, але вже у жовтні суд в Іспанії закрив справу про екстрадицію Шарія.

У 2023 році СБУ знову повідомила Анатолію Шарію підозру в державній зраді. Слідство встановило, що він брав участь у підготовці та поширенні постановчих відеороликів, де військові збройних формувань РФ допитують українських полонених.

Крім справ про держзраду, він також фігурує у справах про педофілію та замах на життя (епізод зі стріляниною в McDonald’s у Києві 2011 року).

Правоохоронці повідомили про підозру у державній зраді чинному народному депутату від забороненої партії ОПЗЖ Федору Христенку, який був топовим агентом ФСБ РФ (резидентом).

Служба безпеки України прийшла до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з перевіркою щодо дотримання законодавства про державну таємницю.

В іспанському житловому комплексі Cala Alta у Вільяхойосі, де раніше вбили російського пілота Максима Кузьмінова, загинув колишній посадовець Департаменту боротьби з організованою злочинністю МВС України Ігор Грушевський.

Служба безпеки України і Офіс генпрокурора України проводять щонайменше 70 обшуків щодо співробітників Національного антикорупційного бюро України.

Після обрання Дональда Трампа на посаду президента США, у діяльності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) відчулися суттєві зміни. Одним із перших кроків нової американської адміністрації стало припинення фінансування міжнародної комісії аудиторів, яка на той момент перевіряла діяльність керівництва Бюро.