Андрію Білоусу, якого звинувачували в домаганнях, надали вчене звання доцента
Джерело: наказ № 621 МОН України
Театральний режисер та викладач Андрій Білоус, якого звинувачували у домаганнях, отримав вчене звання доцента кафедри акторського мистецтва та режисури драми Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого.
Відповідний наказ Міністерства освіти і науки України від 24 квітня оприлюднили на офіційному сайті відомства. У документі йдеться про низку рішень щодо вчених звань та ступенів, зокрема й про надання звання доцента Андрію Білоусу.
До слова, в березні стало відомо, що Білоус повернувся на до виконання обов’язків директора — художнього керівника Молодого театру. Тоді у Департаменті культури КМДА заявили, що згідно з законом вони не можуть самостійно відсторонити Білоуса на підставі лише факту відкриття кримінального провадження.
Нагадаємо, що раніше у мережі з’явилося відео, в якому дівчина на умовах анонімності звинуватила театрального режисера та викладача КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого Андрія Білоуса у сексуальних домаганнях. Невдовзі дівчина розкрила свою особистість. Нею виявилася 23-річна Софія Сапожнік.
- Професор Йосип Лось, якого звільнили з Львівського національного університету імені Івана Франка через обвинувачення в домаганнях, звернувся до суду з вимогою скасувати наказ про своє звільнення.
- Двоє українських письменників — Ілларіон Павлюк та Лариса Денисенко — заявили, що покидають організацію “Український ПЕН” через рішення залишити в організації письменника Юрія Винничука. До цього на тлі скандалів щодо домагань викладачів до студенток Винничук написав колонку “Була колись розпусна епоха”, яку розкритикували багато українських користувачів.
Суд в Санкт-Петербурзі виніс вирок 22-річному українцю Богдану Богомазову — 19 років ув’язнення. Чоловіка “визнали винним” у шпигунстві та спробі організувати теракт.
Компанія OpenAI, яка розробила чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT, прибрала його останнє оновлення після того, як ChatGPT став давати “занадто улесливі відповіді”.
Україна завершила офіційний скринінг відповідності законодавства нормам ЄС за розділом “Підприємництво та промислова політика”. Єврокомісія позитивно оцінила реформи в підтримці бізнесу, водночас вказавши на необхідність швидшого впровадження Директиви щодо прострочених платежів.
Міноборони роз’яснило інформацію про розбронювання медичних працівників. У відомстві кажуть, що йдеться про точкові заходи.
Компанії оборонного комплексу Британії запроваджують нові правила для співробітників через побоювання шкідливого програмного забезпечення через USB-порти.