Анджей Дуда скликає Радбез Польщі: обговорюватимуть питання України

Джерело: голова Бюро нацбезпеки Польщі Яцек Сєвєра в етері радіо ZET

20 грудня президент Польщі Анджей Дуда призначив скликати засідання Раду безпеки країни. Зокрема обговорять питання безпеки, пов’язані з ситуацією на полі бою в Україні, аспект міжнародної безпеки та можливості підтримки Збройних сил України.

Як пояснив глава Бюро нацбезпеки Польщі, під час засідання планують обговорити:

  • безпекову ситуацію, пов’язану з ситуацією на фронті в Україні, аспект міжнародної безпеки, можливості підтримки ЗСУ;
  • реформування системи управління Збройними силами та ініціативу стосовно закону про реформування системи обороноздатності.

Засідання має відбутися 20 грудня у президентському палаці “Бельведер”.

На зустрічі також має бути присутній новий прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.

Нещодавно Туск закликав до повної мобілізації Заходу для допомоги Україні у повномасштабній війні.

21 листопада, у День Гідності та Свободи президент Польщі Анджей Дуда запевнив Україну у непохитній підтримці поляків у боротьбі з російським агресором. Він наголосив на підтримці українців на шляху до Європейського Союзу і НАТО.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.