Антимонопольний комітет Італії оштрафував TikTok на 10 мільйонів євро
Джерело: ANSA
Антимонопольний комітет Італії оштрафував соціальну мережу TikTok на суму 10 мільйонів євро. Причиною став неефективний захист неповнолітніх користувачів від потенційно шкідливого контенту.
У заяві відомства наголошено, що контроль за контентом на платформі – недостатній, особливо стосовно матеріалів, які можуть загрожувати безпеці неповнолітніх та вразливих осіб. Вказано, що потенційно шкідливий контент регулярно виводиться перед користувачами через алгоритми застосунку, що призводить до збільшення активності на платформі.
Штраф накладено на три компанії групи Bytedance з Китаю, які володіють TikTok: ірландську, британську та італійську. Це відбулося після вимоги, висунутої відомством у лютому, видалити відео з платформи, де молоді люди створювали так званий “французький шрам”. Після цього антимонопольне відомство Італії розпочало розслідування.
В четвер регулятор повідомив, що в ході розслідування встановлено відповідальність TikTok за поширення контенту, який може ставити під загрозу психофізичну безпеку користувачів, особливо неповнолітніх та вразливих осіб. Також зазначено, що TikTok не вжив необхідних заходів для уникнення поширення такого контенту.
- Гендиректор TikTok Шо Чу висловив заклик американським користувачам захищати свої конституційні права у зв’язку з прийняттям законопроєкту Палатою представників, що може призвести до заборони платформи у США.
- 13 березня Палата представників Конгресу США ухвалила законопроєкт щодо TikTok. За підтримку ініціативи проголосували 352 члени нижньої палати Конгресу, проти – 65.
- 12 березня голова національної розвідки США Авріл Хейнс заявила, що Китай може використовувати додаток для соціальних мереж TikTok, щоб вплинути на вибори в США у 2024 році.
- Президент США Джо Байден заявив, що підпише законопроєкт, але додаток популярний, і отримати схвалення законодавства Палатою представників і Сенатом у рік виборів може бути складно.
- У 2022 році Байден заборонив майже чотирьом мільйонам співробітників федерального уряду використовувати TikTok на пристроях, що належать його відомствам. Проте 11 лютого кампанія президента США Джо Байдена приєдналася до TikTok, попри те, що додаток заборонено на більшості урядових пристроїв з міркувань безпеки.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.
Президент Володимир Зеленський відзначив, що Україна продовжуватиме “боротьбу проти тих, хто захоче наживатися на війні”. Саме так глава держави прокоментував запитання стосовно корупції в Україні.