Апарат NASA виявив на Місяці кратер, який ймовірно утворився внаслідок аварії російського корабля «Луна-25»

Джерело: CNN

На Місяці з’явився новий кратер, який, ймовірно, утворився, коли російська місія “Луна-25” врізалася в місячну поверхню.

Зображення, зроблені NASA Lunar Reconnaissance Orbiter і опубліковані агентством у четвер, 31 серпня, показують новий кратер.

24 серпня орбітальний апарат робив зображення протягом чотирьох годин. 

Згідно з повідомленням NASA, кратер знаходиться близько до передбачуваної точки зіткнення космічного корабля “Луна-25”, що змусило команду орбітального апарату зробити висновок, що це ймовірне місце удару.

Кратер має діаметр 10 метрів і знаходиться менш ніж за 400 кілометрів від передбачуваної цілі посадки “Луни-25”.

ДОВІДКОВО: Російська станція “Луна-25” зіткнулася з Місяцем. Через тиждень після запуску вона перестала існувати.

За даними Роскосмосу, станція “перейшла на нерозрахункову орбіту, зіткнулася з Місяцем і припинила своє існування”. Раніше повідомлялося, що трапилася “позаштатна ситуація”, не уточнивши, яка саме.

“Луна-25” мала висадитися на Місяці 21 серпня.

Станцію запустили з космодрому Східний 11 серпня. Тоді відбувся запуск ракети-носія “Союз-2.1б” із першою за майже 50 років російською місячною станцією “Луна-25”.

Росіяни хотіли висадити її у район, що знаходиться на південній полярній області Місяця. Раніше там було виявлено ознаки водяного льоду.

Попередниця станції “Луна-24” була відправлена 1976 року і доставила на землю 170 г місячного ґрунту.

Триває 1581-ша доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ в Україні у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 1,3 млн осіб.

23 червня відзначається Всесвітній день інформаторів, Міжнародний Олімпійський день, День державної служби ООН, Міжнародний день жінок в інженерії. У церковному календарі – день пам’яті святої мучениці Агрипини.

За даними синоптиків у вівторок, 23 червня, у низці областей очікуються опади.

Держсекретар США Марко Рубіо розпочинає поїздку до ОАЕ, Кувейту та Бахрейну на тлі переговорів Вашингтона з Тегераном щодо завершення війни на Близькому Сході. Однією з головних тем стане безпечний і вільний транзит через Ормузьку протоку.

Військові М’янми відповідальні за загибель щонайменше 702 цивільних протягом шести місяців виборчого періоду. Новий звіт ООН описує різке погіршення ситуації з правами людини в М’янмі на тлі контрольованих військовими виборів. Найбільшим джерелом руйнувань і жертв, за оцінкою організації, залишаються авіаудари.