Apple заплатила до держбюджету РФ штраф на суму понад 12 млн доларів

Джерело: Financial Times

Компанія Apple сплатила у державний бюджет Росії штраф на суму 12,3 млн доларів (1,18 млрд рублів) після того, як московський суд визнав американського технологічного гіганта винним у зловживанні своїм домінуючим ринковим становищем.

22 січня ФАС – російська антимонопольна служба – оголосила, що отримала платіж після листопадового рішення, згідно з яким Apple заборонила розробникам додатків інформувати клієнтів про те, що вони можуть оплачувати свої покупки поза App Store.⁠

Оплачений штраф безпосередньо буде внесено до російського держбюджету, з якого Кремль тратить кошти на повномасштабну війну проти України.

Суперечка між Apple і російським регулятором конкуренції почалася ще до вторгнення в лютому 2022 року, і з того часу компанія не вперше сплачує штрафи.

За даними ФАС, раніше виробник iPhone також заплатив штраф у розмірі 906 млн рублів (10,1 млн доларів) за інше порушення антимонопольного законодавства.

Щоб сплатити штрафи, накладені російським урядом, американські компанії повинні отримати дозвіл від Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США, органу, який забезпечує контроль за торгівлею.

Apple і Міністерство фінансів США не відразу відповіли на запити про коментарі.

Західні санкції після початку війни в Україні змусили багато технологічних компаній залишити Росію, зокрема такі групи, як Intel, Samsung і IBM, зупинили бізнес там.

Apple припинила продажі своїх фізичних продуктів у 2022 році, але її App Store і деякі служби передплати все ще працюють. Наприкінці 2022 року Apple відмовилася від офісу в центрі Москви, хоча в країні все ще працює дві юридичні особи.

Однак Apple видалила з мобільного магазину додатки російських пропагандистських видань і російських банків, які потрапили під санкції.

Оскільки iPhone все ще широко використовується в Росії, багато банків випускають замасковані версії своїх додатків під нешкідливими назвами, намагаючись уникнути зусиль Apple з вилучення розробників, які потрапили під санкції.

Росіяни можуть легко отримати доступ до найновіших iPhone, імпортованих через треті країни, такі як Туреччина, ОАЕ та колишні радянські країни, часто зі значною націнкою. Вартість iPhone 15 починається з 95 990 рублів (1 071 долар) від колишнього авторизованого торгового посередника Apple у Росії, на відміну від 799 доларів у США.

Двоє американських чиновників повідомили, що вантажне судно, уражене балістичною ракетою хуситів, утворило нафтову пляму довжиною 28 кілометрів у Червоному морі.

В столиці Австрії Відні чоловік вбив трьох жінок у борделі.

Понад 30 знаменитостей знялися у відеоролику, в якому висловлювали підтримку Україні в другу річницю повномасштабного вторгнення РФ в Україну.

Протягом дня, 24 лютого, російські загарбники здійснили 20 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 197 вибухів. 

В Держприкордонслужбі повідомили, що затримали декілька груп порушників, які намагалися незаконно потрапити до Словаччини.