Археологи виявили у Китаї ями зі скелетами 120 коней

Джерело: Live Science

Археологи знайшли у Китаї залишки обнесеного стіною міста бронзової доби, у якому колись знаходилися палац, рів, цвинтарі, жертовні ями, гончарні майстерні та бронзоливарний завод. У кількох таких ямах було поховано 120 коней, принесених у жертву.

Як розповіли у виданні, давнє місто, відоме як Яохеюань, розташовувалося біля підніжжя гір Люпань на північному заході Китаю. У минулому це був культурний та політичний центр, який займав важливе місце у період династії Західної Чжоу (1045 – 771 рік до нашої ери).

У цій частині країни знайдено й інші пам’ятки бронзової доби. Утім, вчені переконані, що Яохеюань був регіональним центром того часу. Про це свідчить масштаб та різноманітність структур, виявлених під час розкопок.

Зазначено, що людські та тваринні жертвопринесення були звичайною практикою для міста. Підтвердженням цього є численні гробниці, в яких спочивають кістки коней, волів, кіз, курей, собак та кроликів, похованих поряд із людьми.

Зокрема вчені знайшли шість жертовних ям із рештками коней, складених шарами. Деякі зі скелетів розділили на сегменти. Це говорить про те, що тварин розчленували перед тим, як скинути в яму. Загалом археологи знайшли скелети 120 коней, у тому числі лошат.

Крім того, дослідникам вдалося знайти безліч артефактів, розкиданих по всьому місту. Зокрема керамічні форми, предмети з нефриту та каменя, лакові вироби, посудини із селадону та кістки.

Водночас під час розкопок за межами міста-фортеці виявлено залишки будинків, зольників, ям для зберігання, печей та доріг, а всередині міських стін дослідники знайшли складну мережу каналів, що перетинають поселення.

У неділю, 5 січня, поблизу Землі пролетить астероїд 2020 BC6, який вважається “потенційно небезпечним”.

Солдат, який застрелився в автомобілі Tesla Cybertruck незадовго до того, як він вибухнув біля готелю Трампа в Лас-Вегасі, залишив передсмертні записки. У них йшлося, що вибух мав послужити “тривожним дзвінком” про проблеми у країні.

За оцінками аналітиків, російські війська останніми тижнями скоротили використання бронетехніки під час штурмів на активних ділянках фронту, ймовірно, через значні втрати техніки та виснаження радянських запасів.

5 січня відзначається Міжнародний розвантажувальний день та Хрещенський Святвечір. За церковним календарем вшановують пам’ять святих мучеників Теопемпта і Теони.

За даними синоптиків, в неділю, 5 січня, в низці областей України очікується невеликий сніг, подекуди – ожеледиця.