Археологи знайшли понад 900 артефактів у затонулих кораблях у Південнокитайському морі

Джерело: CGTN

Археологи знайшли 928 артефактів з двох кораблів часів династії Мін (1368-1644), які затонули унаслідок аварії у Південнокитайському морі.

Частини затонулих кораблів на глибині 1500 метрів виявили у жовтні 2022 року поблизу північно-західного континентального схилу.

З 2023 по 2024 рік фахівці науково-дослідних інститутів спільно з місцевим музеєм досліджували вміст суден. Загалом з першого затонулого корабля було вилучено 890 предметів. зокрема порцелянові та глиняні вироби, а також мідні монети.

З другого судна вилучили 38 стародавніх артефактів, серед яких порцелянові та гончарні вироби, раковини-тюрбани та оленячі роги.

Ці знахідки є свідченням того, що за часів династії Мін активно розвивали подорожі Південнокитайським морем, а знайдені на суднах цінності є доказами торгового та культурного обміну на древньому морському Шовковому шляху, сказав Гуань Цян, заступник голови NCHA.

Він додав, що глибоководні археологічні дослідження, що об’єднують глибоководну науку та технологію Китаю, а також підводну археологію, вказують на те, що країна досягла високого світового рівня в глибоководній археології.

Місія вперше використовувала різні глибоководні технології та обладнання. Зокрема 3D-лазерні сканери та камери високої чіткості доповнили мозаїку панорамних зображень і 3D-лазерне сканування розподілених ділянок місць затонулих.

Культурні реліквії були витягнуті за допомогою гнучкого маніпулятора підводного апарату. Також було зібрано велику кількість зразків підводних відкладень, донної морської води та морських організмів.

У глибоководних археологічних дослідженнях використовували як пілотований, так і безпілотний підводний апарат.

26 червня відбувся матч Україна-Бельгія, за результатами гри наша збірна полишила Євро 2024. Український футболіст Олександр Тимчик зі сльозами на очах попросив вибачення перед військовими за те, що українська команда не зуміла пройти до 1/8 фіналу.

Музичний стрімінговий сервіс Spotify видалив сторінки низки російських виконавців, проти яких запровадили санкції Сполучені Штати Америки та Євросоюз за підтримку війни РФ проти України. Серед них зокрема Григорій Лепс, Шаман, Олег Газманов, Поліна Гагаріна, Чичеріна та гурт “Любе”.

26 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив у Бундестазі, категорично відкинувши так званий “мирний план” Путіна щодо умов переговорів у російсько-українській війні.

27 червня Апеляційна палата ВАКС залишила без задоволення скарги прокурора та захисту на рішення слідчого судді щодо застосування до колишнього заступника голови Офісу Президента Андрія Смирнова запобіжного заходу у вигляді застави у десять мільйонів гривень.

Надвечір 27 червня російські війська обстріляли Курахове на Донеччині з “Ураганів”. Внаслідок ворожої атаки повідомляють про двох загиблих, ще двоє осіб зазнали поранень.