Археологи знайшли понад 900 артефактів у затонулих кораблях у Південнокитайському морі

Джерело: CGTN

Археологи знайшли 928 артефактів з двох кораблів часів династії Мін (1368-1644), які затонули унаслідок аварії у Південнокитайському морі.

Частини затонулих кораблів на глибині 1500 метрів виявили у жовтні 2022 року поблизу північно-західного континентального схилу.

З 2023 по 2024 рік фахівці науково-дослідних інститутів спільно з місцевим музеєм досліджували вміст суден. Загалом з першого затонулого корабля було вилучено 890 предметів. зокрема порцелянові та глиняні вироби, а також мідні монети.

З другого судна вилучили 38 стародавніх артефактів, серед яких порцелянові та гончарні вироби, раковини-тюрбани та оленячі роги.

Ці знахідки є свідченням того, що за часів династії Мін активно розвивали подорожі Південнокитайським морем, а знайдені на суднах цінності є доказами торгового та культурного обміну на древньому морському Шовковому шляху, сказав Гуань Цян, заступник голови NCHA.

Він додав, що глибоководні археологічні дослідження, що об’єднують глибоководну науку та технологію Китаю, а також підводну археологію, вказують на те, що країна досягла високого світового рівня в глибоководній археології.

Місія вперше використовувала різні глибоководні технології та обладнання. Зокрема 3D-лазерні сканери та камери високої чіткості доповнили мозаїку панорамних зображень і 3D-лазерне сканування розподілених ділянок місць затонулих.

Культурні реліквії були витягнуті за допомогою гнучкого маніпулятора підводного апарату. Також було зібрано велику кількість зразків підводних відкладень, донної морської води та морських організмів.

У глибоководних археологічних дослідженнях використовували як пілотований, так і безпілотний підводний апарат.

Північна Корея забезпечує 50% боєприпасів, які потребує Росія для повномасштабної війни проти України, заявив глава військової розвідки Кирило Буданов.

У Німеччині у неділю, 23 лютого, відбулися дострокові вибори до Бундестагу. Опубліковані перші прогнози виборів у Німеччині на основі екзитполів.

Глава СБУ Василь Малюк розповів, що служба розробила і нині впроваджує унікальну методику використання безпілотних технологій з метою ефективного знищення ворога та його техніки на полі бою, військових обʼєктів у глибокому тилу РФ, а також, щоб протидіяти розвідувальним дронам.

Американські нафтовидобувні компанії навряд чи повернуться до Росії після завершення війни РФ проти України через понесені збитки, заявив засновник Continental Resources Гарольд Гемм, еотрий фінансував передвиборчу кампанію президента США Дональда Трампа.

Швейцарія могла б направити в Україну до 200 миротворців, підтвердив Головнокомандувач армії Томас Зюслі.