Архітектори затвердили шрифти, які будуть використані на колійних стінах двох перейменованих станцій столичного метро (Фото)
Джерело: КМДА.
У Києві архітектори затвердили шрифти, які будуть використані на колійних стінах двох перейменованих станцій столичного метрополітену.
Мовиться про станції метро “Звіринецька” (колишня назва “Дружби народів”) та “Площа Українських Героїв” (колишня назва “Площа Льва Толстого”).
За інформацією КП “Київський метрополітен”, сьогодні на підприємстві відбулася зустріч з автором цих шрифтів Богданом Гдалем. Богдан Гдаль – шрифтовий дизайнер, який за власної ініціативи розпочав роботу над створенням нових написів для станцій на початку цього року.
Ідею митця підтримали архітектори перейменованих станцій та надали всі необхідні погодження. Адже внесення змін до нинішнього архітектурного оформлення, зокрема й до архітектурного вигляду назви станції метрополітену, виконується виключно за погодженням з архітектором цієї станції.
Нагадаємо, що у травні цього року Київрада підтримала рішення про перейменування станцій “Площа Льва Толстого” на “Площу Українських Героїв” та “Дружби Народів” – на “Звіринецьку”.
У межах цього рішення КП “Київський метрополітен” виконує необхідні організаційно-технічні заходи з перейменування. Попередньо роботи триватимуть до кінця вересня цього року.
Наразі на станціях триває процес заміни інформаційних покажчиків і вивісок, які вже бачать пасажири. Зокрема, на станціях можна зустріти нові назви на вхідних групах, на покажчиках напрямку руху поїздів та інформаційних стендах.
Пасажири бачитимуть зміни поступово, оскільки це тривалий процес, і більшість робіт виконується вночі. Зараз триває запис нових аудіооголошень для рухомого складу українською та англійською мовами, а також оформлення карти метро.
- Очільник Мінкульту опублікував відео, як може виглядати монумент “Батьківщина-мати” у Києві за результатами масштабного проєкту щодо заміни герба СРСР. На щиті планують розмістити герб України.
Європейський Союз виділяє 148 мільйонів євро на гуманітарну допомогу Україні та Молдові. Це фінансування спрямують на підтримку найбільш уразливих верств населення, які постраждали від наслідків війни.
Не всі ультраоброблені продукти шкідливі для здоров’я. Експерти пояснили, які продукти варто додати до раціону, а від яких краще відмовитися в 2025 році.
Гігантську черепаху та зірку соцмережі TikTok на прізвисько TipToe врятували під час пожеж у Лос-Анджелесі.
13 січня 2010 року Апеляційний суд Києва визнав Йосипа Сталіна та низку інших радянських керівників винними в організації Голодомору 1932–1933 років, що призвів до масової загибелі українців. У списку винних також фігурували В’ячеслав Молотов, Лазар Каганович, Павло Постишев, Станіслав Косіор, Влас Чубар і Мендель Хатаєвич.
Американська компанія Meta, яка, зокрема, володіє соцмережами Facebook та Instagram, вперше за сім років призначила нового керівника з міжнародних відносин.