Армія РФ на Запоріжжі втратила вп’ятеро більше артилерії, ніж ЗСУ – WSJ
Джерело: The Wall Street Journal
Завдяки винахідливості українських військових російська армія в Запорізькій області втратила вп’ятеро більше артилерії, ніж ЗСУ.
Як пояснили у виданні, близько 70% бойових втрат української армії є результатом артилерійських ударів противника. Тому її знищення допомагає рятувати життя воїнів.
При цьому зазначається, що Україна має перевагу в точності над артилерією РФ, хоча ворог все ще має більшу кількість гармат і артустановок.
“Західне озброєння та винахідливість наших військових допомогли здобути паритет там, де РФ раніше мала перевагу”, – йдеться в матеріалі.
За даними незалежної групи аналітиків WarSpotting, яка відстежує задокументовані втрати техніки з обох сторін, від початку контрнаступу ЗСУ нашим військам вдалося знищити 177 російських гармат і реактивних систем залпового вогню. При цьому в Запорізькій області знищено 92 одиниць артилерійської техніки росіян, тоді як Сили оборони втратили 19 одиниць.
- Щонайменше 63 одиниці військової техніки ЗС РФ втратили в районі села Красногорівка, що на Авдіївському напрямку. Практично всю техніку знищено в районі селища та на під’їзді до населеного пункту.
- Росія відправила на війну проти України експериментальні БТР-90 – Forbes.
- Протягом останніх тижнів росіяни відчули локальну нестачу бензину та дизельного пального, проте це навряд чи пов’язано з війною.
Самопроголошений президент РБ Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь не планує долучатися до бойових дій проти України. Він звернувся до посла РФ Бориса Гризлова, закликавши не втягувати країну у війну.
25 червня речник ВМС ЗСУ Дмитро Плетенчук спростував інформацію про нібито відступ російських військ із Кінбурнської коси.
25 червня президент Володимир Зеленський повідомив про затвердження 40-денної операції СБУ щодо впливу на РФ, аби домогтися завершення повномасштабної війни.
Правоохоронці оголосили підозру старшій лейтенантці військової частини на Львівщині через закупівлю генераторів за завищеними цінами. Держава зазнала збитків на понад 18,6 млн грн.
Сухопутні війська Збройних сил України відреагували на поширену в медіа інформацію щодо 425-го окремого штурмового полку “Скеля”. У командуванні заявили, що за наведеними фактами вже працюють уповноважені органи, а сама ситуація перебуває на контролі.