Артилерія з КНДР дозволить РФ підтримувати інтенсивність обстрілів по ЗСУ у 2024 році – ISW

Джерело: ISW

Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що у 2024 році російські окупанти зможуть підтримувати інтенсивні артилерійські обстріли українських військових завдяки внутрішньому виробництву та постачанням з Північної Кореї. Водночас фахівці наголошують, що інтенсивність обстрілів буде нижчою, аніж у 2022 році.

Начальник розвідувального центру Сил оборони Естонії полковник 20 жовтня Антс Ківіселг заявив, що у Росії все ще залишається близько чотирьох мільйонів артилерійських снарядів, які російські війська можуть використовувати для ведення бойових дій “низької інтенсивності” протягом наступного року.

Ківіселг зазначив, що є повідомлення про те, що Північна Корея відправила до Росії до 1000 контейнерів з боєприпасами, кожен з яких містить від 300 до 500 артилерійських боєприпасів.

За підрахунками Ківіселга, Північна Корея, можливо, надала Росії від 300 000 до 500 000 одиниць боєприпасів, яких може вистачити до одного місяця за поточної щоденної норми споживання близько 10 000 снарядів на день.

Український військовий аналітик полковник Петро Черник 23 жовтня повідомив, що на цей час російські війська випускають від 10 000 до 15 000 снарядів на день, що значно менше, ніж темпи обстрілу влітку 2022 року (45 000-80 000 снарядів на день).

Проте західні джерела та супутникові зображення підтвердили, що поставки з Північної Кореї, які, ймовірно, переважно складаються з артилерійських снарядів, різко зросли після того, як російська та північнокорейська влада, ймовірно, почали більш офіційне військово-технічне співробітництво з РФ у вересні.

“Виходячи із західних оцінок виробничих потужностей російської артилерії та постійного експорту північнокорейської артилерії, Росія, ймовірно, зможе підтримувати загалом достатню скорострільність у доступному для огляду майбутньому”, – вважають в ISW.

Аналітики також вважать, що загальне зниження інтенсивності російських обстрілів може перешкодити здатності окупантів проводити широкомасштабні наступальні операції, одна війська РФ навряд чи зіштовхнуться з масштабною недостачею, яка б дала перевагу ЗСУ.

“Ступінь, до якого міжнародні партнери України підтримують здатність України підтримувати ефективну вогневу вагу щодо російських сил, буде ключовим визначальним фактором відповідних можливостей у 2024 році”, – резюмували в ISW.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.