Артилерія з КНДР дозволить РФ підтримувати інтенсивність обстрілів по ЗСУ у 2024 році – ISW
Джерело: ISW
Фахівці Інституту вивчення війни вважають, що у 2024 році російські окупанти зможуть підтримувати інтенсивні артилерійські обстріли українських військових завдяки внутрішньому виробництву та постачанням з Північної Кореї. Водночас фахівці наголошують, що інтенсивність обстрілів буде нижчою, аніж у 2022 році.
Начальник розвідувального центру Сил оборони Естонії полковник 20 жовтня Антс Ківіселг заявив, що у Росії все ще залишається близько чотирьох мільйонів артилерійських снарядів, які російські війська можуть використовувати для ведення бойових дій “низької інтенсивності” протягом наступного року.
Ківіселг зазначив, що є повідомлення про те, що Північна Корея відправила до Росії до 1000 контейнерів з боєприпасами, кожен з яких містить від 300 до 500 артилерійських боєприпасів.
За підрахунками Ківіселга, Північна Корея, можливо, надала Росії від 300 000 до 500 000 одиниць боєприпасів, яких може вистачити до одного місяця за поточної щоденної норми споживання близько 10 000 снарядів на день.
Український військовий аналітик полковник Петро Черник 23 жовтня повідомив, що на цей час російські війська випускають від 10 000 до 15 000 снарядів на день, що значно менше, ніж темпи обстрілу влітку 2022 року (45 000-80 000 снарядів на день).
Проте західні джерела та супутникові зображення підтвердили, що поставки з Північної Кореї, які, ймовірно, переважно складаються з артилерійських снарядів, різко зросли після того, як російська та північнокорейська влада, ймовірно, почали більш офіційне військово-технічне співробітництво з РФ у вересні.
“Виходячи із західних оцінок виробничих потужностей російської артилерії та постійного експорту північнокорейської артилерії, Росія, ймовірно, зможе підтримувати загалом достатню скорострільність у доступному для огляду майбутньому”, – вважають в ISW.
Аналітики також вважать, що загальне зниження інтенсивності російських обстрілів може перешкодити здатності окупантів проводити широкомасштабні наступальні операції, одна війська РФ навряд чи зіштовхнуться з масштабною недостачею, яка б дала перевагу ЗСУ.
“Ступінь, до якого міжнародні партнери України підтримують здатність України підтримувати ефективну вогневу вагу щодо російських сил, буде ключовим визначальним фактором відповідних можливостей у 2024 році”, – резюмували в ISW.
- Опубліковані супутникові фото показують, як Північна Корея могла передавати Росії озброєння на склад боєприпасів РФ недалеко від українського кордону.
- 13 жовтня в Білому домі заявили, що Північна Корея нещодавно поставила Росії понад 1000 контейнерів військового обладнання та боєприпасів.
Польща активізувала свою військову авіацію 25 грудня у зв’язку з масованою атакою з боку Росії на територію України.
Уночі та вранці у середу, 25 грудня, російські війська чотири рази обстріляли прикордонні райони та населені пункти Сумської області.
У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованих територіях росіяни продовжують спонукати українських дітей робити доноси.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 24 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 248 бойових зіткнень.
24 грудня керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко заявив, що інформація про зниження мобілізаційного віку, існування якихось законопроектів, є брехнею.