Атака на військово-морську базу РФ у Новоросійську: на борту пошкодженого корабля перебувало близько 100 російських військових
Джерело: CNN
За інформацією ЗМІ, на російському кораблі, який зазнав пошкодження під час нічної атаки на військово-морську базу РФ у Новоросійську, перебувало близько 100 російських військовослужбовців.
Видання, посилаючись на свої джерела в Україні, зазначає, що сьогоднішня нічна атака у Новоросійську – це спільна операція СБУ та ВМС України.
“Потрапив (під атаку – ред.) великий корабель ВМФ “Оленегорский Горняк”, – повідомило джерело.
Морський безпілотник, завантажений 450 кілограмами вибухового тротилу, атакував корабель, на борту якого перебували близько 100 російських військовослужбовців, стверджує джерело.
“В результаті атаки російський корабель зазнав вагомих пошкоджень і не може виконувати свої обов’язки”, – повідомило джерело.
Відео в соціальних мережах і кілька облікових записів російських блогерів, видається, ідентифікують судно, яке буксирують, як військовий корабель “Оленегорский Горняк”.
Що передувало?
Російське Міноборони вранці 4 серпня заявило про нічну атаку на військово-морську базу РФ у Новоросійську. В атаці звинуватили Україну.
За даними окупантів, морську базу атакували два українські безекіпажні катери.
У РФ запевнили, що атаку вдалось відбити і жодних пошкоджень немає.
- Уночі 1 серпня – вдруге за декілька днів – російську столицю атакували безпілотники. Є влучання у будівлю “Москва-Сіті”, де розташовані офіси декількох російських міністерств.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.