Атаки на російські кораблі: Україні вдалося перехопити ініціативу в Чорному морі – WSJ
Джерело: Wall Street Journal
Протягом останніх тижнів баланс сил у Чорному морі зазнав відчутних змін. Атаки українськими морськими дронами і ракетами підірвали значну частину військово-морської переваги Росії.
“Для гарантії нашої безпеки зараз і в майбутньому, ми повинні захищати наше узбережжя, але на узбережжі ворога. Це той підхід, який ми намагаємося втілювати у життя”, – пояснив командувач ВМС України віце-адмірал Олексій Неїжпапа.
Як розповіли у виданні, Україна не здатна розгорнути великі військові кораблі, але вона виявила для себе нові наступальні можливості завдяки кільком типам морських безпілотників дальнього радіусу дії. Завдяки цьому в останні тижні українські сили успішно атакували російські кораблі у відкритому морі і в їхніх головних портах базування: Севастополі і Новоросійську.
“Безпілотники – це те, що змушує ворога бути напруженим, не відчувати себе у безпеці навіть у своїх рідних портах, не кажучи вже про море”, – прокоментував Неїжпапа.
За словами директора-засновника Інституту морських досліджень Росії при Військово-морському коледжі США Майкла Петерсена, РФ більше не володіє ініціативою в Чорному морі.
“Відбулося дійсно важливе зміщення. Українцям вдалося поступово перехопити ініціативу, і ця серія невеликих тактичних перемог почала складатися в оперативний і навіть стратегічний успіх”, – зауважив він.
Нині становище Росії в Чорному морі, як наголосили автори статті, є “унікально уразливим”.
ДОВІДКОВО. Уночі 13 вересня у тимчасово окупованому Севастополі пролунало декілька потужних вибухів. За даними окупантів, було здійснено атаку на судноремонтний завод. Постраждало 24 особи, пошкоджено два кораблі.
Російське міноборони, зокрема, повідомило, що по судноремонтному заводі Севастополя було випущено 10 крилатих ракет, з яких 7 були збиті. також повідомляється про атаку. трьох надводних дронів по Чорноморському флоту РФ.
В українській розвідці підтвердили, що унаслідок нічної атаки на тимчасово окупований Севастополь пошкоджень зазнали російський десантний корабель та підводний човен.
- У російському Міноборони заявили, що українські військові нібито влаштували у ніч на 10 вересня наступальну операцію на тимчасово окупований Кримський півострів.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.