Аудит Міноборони виявив майже 30 тисяч турнікетів на складах Командування медичних сил
Джерело: пресслужба Міноборони
Аудит Міністерства оборони виявив на складах Командування медичних сил 30 тисяч турнікетів, що зберігалися майже рік. Наголошується, що частину вже видали військовослужбовцям.
Зазначається, що аудитори Міноборони виявили у сховищі однієї з військових частин підпорядкування Командування медичних сил на Житомирщині майже 30 тисяч нових якісних медичних турнікетів SOF виробництва США.
Турнікети передали Україні ще у квітні 2023 року, і лише через шість місяців військова частина видала перші з них військовим – всього 458 одиниць.
У пресслужбі акцентували, що відповідальні посадові особи нині почали видачу турнікетів, наразі майже третина – уже у військовослужбовців. Окрім цього, ініційовано видачу іншого медичного майна (індивідуальні аптечки, рюкзаки для бойових медиків), що також тривалий час зберігалися на складах у значній кількості.
Заступник міністра оборони Юрій Джигир зазначив, що завдання внутрішнього аудиту – не просто виявляти випадки зловживань та реагувати на них, а й запобігати неефективному використанню військового ресурсу.
Про результати аудиту поінформували міністра оборони Рустема Умєрова.
- Аудитори Міністерства оборони України встановили, що окремим військовослужбовцям безпідставно виплачували додаткову грошову винагороду.
- За 100 днів роботи нової команди – від вересня 2023 року Міністерство оборони України виграло п’ять міжнародних арбітражів з іноземними постачальниками на суму понад 900 мільйонів гривень.
- Міністерство оборони України виграло суд проти іноземного постачальника неякісних бронежилетів та шоломів – відтак постачальник має повернути оборонному відомству майже 400 мільйонів гривень.
Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.
На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.
Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.
Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.