«Авіаційного спеціаліста на вулиці не візьмеш»:військовий про переведення фахівців у піхоту
Букви поспілкувались з сержантом Віталієм Горжевським, що служить у 114 бригаді Повітряних сил ЗСУ. Раніше він опублікував звернення, у якому повідомив про масові випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу до піхоти.
Чому так важливо зберегти цих фахівців у Повітряних силах?
Будь-якого авіаційного спеціаліста на вулиці не візьмеш. Це потрібен великий обсяг роботи, потрібно людей навчити, це не машина якась, де просто замінити акамулятор чи колесо. Воно так не працює в авіації. Тому що ти обслуговуєш бойову техніку. Перед тим, як випускати пілота у політ разом з технікою, ти маєш розуміти, що ти за це відповідаєш.
Інженерно-авіаційна служба – це досить велика структура людей і кількість велика людей. Одні підтримують бойову готовність, є підрозділи, які, наприклад як в автомобілів СТО, усувають несправності й відмови. Техніка не нова, її потрібно підтримувати в бойовій готовності постійно. Воно в авіації не працює, як у цивільному житті, – каже військовий.
Скільки часу потрібно, аби навчити людину цій справі?
Щоб висококваліфікованого спеціаліста вивчити – це може зайняти і 10 років і більше. У вищих навчальних закладах людей навчають на теорії. Те, що в книжці, в технічній документації пише – це одне. А коли ти виконуєш, ти маєш сам це на практиці вивчити і розуміти, – розповів чоловік.
Чи стосуються переведення в піхоту якихось окремих спеціальностей чи посад?
Спеціальності зараз розширені, але це все зав’язано на один механізм, на одну машину. Кожен спеціаліст має розуміти що йому треба зробити, перевірити, в чому переконатись. Відмови в техніки бувають різні, а спеціалісти потрібні всі. Спеціальностей є досить багато. І от просто Інженерно-авіаційну службу вирішили вирізати, – переконаний сержант.
Як ви прокоментуєте відповідь Генерального штабу ЗСУ на цю ситуацію?
Це просто смішно на даний час, – каже Віталій Горжевський.
Що передувало
Сержант Віталій Горжевський, що служить у 114 бригаді Повітряних сил ЗСУ, опублікував звернення, у якому повідомив про масові випадки переведення фахівців авіатехніків та обслуговуючого персоналу до піхоти.
Військові повідомили про телеграму щодо переведення майже всіх техніків у піхоту – це означає, що військова частина залишиться без технічного персоналу, котрий обслуговує літаки.
За їх словами, раніше у піхоту вже перевели 250 фахівців, а зараз планують перевести ще 218.
“Технічний склад фактично знищується, а без нас авіація не зможе функціонувати. Ми намагаємось зберегти бойову готовність, але без обслуговуючого персоналу це просто неможливо”, – наголошують військові.
Фахівці зауважили, що вони обслуговують, підтримують та відновлюють авіатехніку, за час роботи освоїли нові типи літаків та озброєння, надані західними партнерами, а також забезпечують навчання та відновлення льотного вишколу для випускників Харківського національного університету Повітряних Сил.
Згодом у Генеральному штабі ЗСУ спростували інформацію про переведення спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил, які обслуговують літаки, у піхотні підрозділи. Кажуть, що навпаки нарощують штатну кількість технічного та льотного персоналу.
“Разом з тим, окремі категорії особового складу Повітряних Сил, як і інших видів і родів Збройних Сил України, після попередньої підготовки в навчальних центрах, посилюють Сухопутні, Десантно-штурмові війська тощо”, – йдеться у повідомленні.
- Генеральний штаб ЗСУ заперечив інформацію британського видання The Guardian про нібито переведення військових ППО на фронт як стрільців.
Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.
Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
Француженка втратила 830 тисяч євро, повіривши, що перебуває у стосунках із голлівудським актором Бредом Піттом. Телевізійна програма Sept à huit оприлюднила історію Енн, дизайнерки інтер’єру, котра стала жертвою інтернет-шахрайства. Одначе, згодом телекомпанія була змушена видалити сюжет через хвилю булінгу проти жінки.