Авіація, флот і сухопутні війська: Лондон готує миротворчу місію для України

Джерело: Bloomberg

Велика Британія активізує зусилля зі створення міжнародної коаліції, яка гарантуватиме безпеку України після завершення бойових дій. Мова про розміщення європейських військових підрозділів, а також про захист повітряного та морського простору країни.

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер у четвер візьме участь у другій зустрічі міністрів оборони та командувачів збройних сил європейських країн, де обговорюватимуть деталі миротворчої місії. За словами заступника міністра оборони Британії Люка Полларда, головна мета коаліції – створити “надійну силу”, яка дозволить Україні зміцнювати мир, відновлюватися та посилювати свою обороноздатність.

Для підтримання стабільності знадобиться не лише присутність сухопутних військ. У миротворчий контингент увійдуть потужні підрозділи військово-морських та військово-повітряних сил, – заявив Поллард у коментарі BBC.

Минулого тижня в Парижі відбулася перша зустріч представників коаліції, під час якої близько 30 європейських країн висловили готовність зробити свій внесок у миротворчу ініціативу. Держави запропонували війська, літаки, кораблі, розвідувальні дані або фінансову підтримку в межах “коаліції доброї волі”.

Поллард наголосив, що глава Росії Володимир Путін не зупиниться, якщо досягне успіху в Україні.

Його мета – підкорити всю Україну, а після цього він шукатиме нові території для експансії, – заявив він.

За даними Інституту вивчення війни (ISW) та аналітичного проєкту “Критичні загрози” (American Enterprise Institute), у разі реалізації миротворчого плану європейські сили, очолювані Великою Британією та Францією, будуть розміщені в ключових містах, портах і на критичних інфраструктурних об’єктах України. Патрульні кораблі та мінні тральщики візьмуть під контроль акваторію Чорного моря.

Також передбачається базування додаткових військових частин та авіації в Польщі та Румунії. Королівські ВПС Великої Британії у співпраці з українськими військово-повітряними силами представили план авіаційного захисту західних і центральних регіонів України, що дозволить українським літакам зосередитися на підтримці фронту.

За підрахунками британських військових експертів, 120 європейських винищувачів можуть ефективно замінити понад 10 000 військовослужбовців на землі, закладаючи основу для довгострокових гарантій безпеки України.

Зауважимо, за даними ЗМІ, британських спецпризначенців привели у стан готовності до відряджання в Україну у складі миротворчої місії Великої Британії, оскільки угода про припинення вогню “наближається до завершення”.

Загалом вже більш як 30 країн вже виявили готовність відрядити свої миротворчі війська в Україну, повідомив представник прем’єр-міністра Великої Британії  Кіра Стармера.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.