Авіакомпаніям РФ забракло грошей на викуп іноземних літаків

Джерело: росЗМІ

Російським авіакомпаніям не вдається досягти виділення обіцяних коштів із “фонда национального благосостояния” (ФНБ) на викуп іноземних літаків. Загалом перевізникам обіцяли на ці потреби 300 млрд рублів у кредит, проте російське транспортне міністерство не підготувало критеріїв отримання пільгового фінансування.

Зауважується, що, як мінімум, п’ять великих авіакомпаній, окрім “Аэрофлота”, домовилися з іноземними лізингодавцями про викуп літаків. Угоди необхідно закрити найближчими місяцями, оскільки у більшості перевізників терміни отриманих від регуляторів ЄС дозволів закінчуються до 30 вересня. Продовження термінів – малоймовірне, пояснило одне з джерел у міжнародній лізинговій компанії.

Російським авіакомпаніям заборонили використовувати іноземні літаки, віддані в лізинг за старими контрактами, борти вимагали повернути. Росія відмовилася це зробити, тоді літаки почали заарештовувати за кордоном, зокрема й у “дружніх країнах”. Після цього російське транспортне відомство запропонувало авіакомпаніям викупити літаки іноземних лізингодавців коштом ФНБ. Уряд РФ виділив для цього 300 млрд рублів.

Третину виділених коштів, приблизно 90-100 млрд рублів, вже витратили на покупку “Аэрофлотом” 10 Boeing 777-300ER. Джерела вважають, що суму спочатку виділяли лише під потреби національного перевізника. При цьому в березні помічник президента Ігор Левітін говорив, що кошти виділені на галузь загалом. Тоді як відомство й досі не надало на обговорення ні порядок розрахунків, ні критерії відбору претендентів на кошти ФНБ.

“Уральские авиалинии” отримали дозвіл регуляторів США та ЄС на купівлю 19 Airbus, повідомили в компанії. “Руслайн” планує закрити угоду на вісім регіональних CRJ. Компанія вже придбала кілька іноземних літаків власним коштом, кажуть джерела газети на ринку.

Авіакомпаніям також запропонували самостійно викупити літаки за допомогою кредиту.

США попередили, що Іран, імовірно, здатен розробити матеріал для ядерної зброї протягом одного-двох тижнів. Про це повідомив держсекретар США Ентоні Блінкен на форумі Aspen Security Forum у Колорадо.

Останніми тижнями вся увага була прикута до дій Заходу: саміти НАТО та Європейської політичної спільноти надали союзникам можливості посилити підтримку України. Тим часом Китай активніше займається підривною діяльністю проти Сполучених Штатів та їхніх союзників.

Володимир Зеленський та Дональд Трамп у межах сьогоднішньої телефонної розмови поговорили про можливість візиту експрезидента США до України та їх особисту зустріч.

Прощання з Іриною Фаріон відбудеться у Львові.

Якщо чинний лідер США Джо Байден вирішить не балотуватись на пост президента цьогоріч, то, найімовірніше, кандидаткою від Демократичної партії стане віцепрезидентка Сполучених Штатів Камала Гарріс.