Авіакомпаніям РФ забракло грошей на викуп іноземних літаків
Джерело: росЗМІ
Російським авіакомпаніям не вдається досягти виділення обіцяних коштів із “фонда национального благосостояния” (ФНБ) на викуп іноземних літаків. Загалом перевізникам обіцяли на ці потреби 300 млрд рублів у кредит, проте російське транспортне міністерство не підготувало критеріїв отримання пільгового фінансування.
Зауважується, що, як мінімум, п’ять великих авіакомпаній, окрім “Аэрофлота”, домовилися з іноземними лізингодавцями про викуп літаків. Угоди необхідно закрити найближчими місяцями, оскільки у більшості перевізників терміни отриманих від регуляторів ЄС дозволів закінчуються до 30 вересня. Продовження термінів – малоймовірне, пояснило одне з джерел у міжнародній лізинговій компанії.
Російським авіакомпаніям заборонили використовувати іноземні літаки, віддані в лізинг за старими контрактами, борти вимагали повернути. Росія відмовилася це зробити, тоді літаки почали заарештовувати за кордоном, зокрема й у “дружніх країнах”. Після цього російське транспортне відомство запропонувало авіакомпаніям викупити літаки іноземних лізингодавців коштом ФНБ. Уряд РФ виділив для цього 300 млрд рублів.
Третину виділених коштів, приблизно 90-100 млрд рублів, вже витратили на покупку “Аэрофлотом” 10 Boeing 777-300ER. Джерела вважають, що суму спочатку виділяли лише під потреби національного перевізника. При цьому в березні помічник президента Ігор Левітін говорив, що кошти виділені на галузь загалом. Тоді як відомство й досі не надало на обговорення ні порядок розрахунків, ні критерії відбору претендентів на кошти ФНБ.
“Уральские авиалинии” отримали дозвіл регуляторів США та ЄС на купівлю 19 Airbus, повідомили в компанії. “Руслайн” планує закрити угоду на вісім регіональних CRJ. Компанія вже придбала кілька іноземних літаків власним коштом, кажуть джерела газети на ринку.
Авіакомпаніям також запропонували самостійно викупити літаки за допомогою кредиту.
- Найбільша компанія з обслуговування нафтових родовищ SLB оголосила про припинення постачання товарів та послуг до Росії.
- Японський виробник вантажівок Isuzu Motors Ltd повністю виходить з російського ринку.
- Європейський Союз сперечається з Європейським центральним банком (ЄЦБ) через плани використання прибутків від понад 200 мільярдів євро заморожених активів Російської Федерації для допомоги у відбудові України.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
2 липня внаслідок вибуху поблизу Житомира загинули щонайменше дві особи. Глава Житомирської обласної військової адміністрації Віталій Бунечко повідомив деталі інциденту, зазначивши, що у населеному пункті десятки десятки знищених будівель та багато постраждалих, зокрема діти.
1 липня журналіста Максима Коцюбинського доправили до відділку поліції в Києві вже після того, як він відзняв матеріал про те, що міністерка юстиції Ольга Стефанішина користується квартирою, котру не вказала у декларації.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.
Рішення адміністрації Дональда Трампа зупинити частину військової допомоги Україні стосувалось озброєння, вже розміщеного на складах у Польщі.