Авіакомпаніям РФ забракло грошей на викуп іноземних літаків

Джерело: росЗМІ

Російським авіакомпаніям не вдається досягти виділення обіцяних коштів із “фонда национального благосостояния” (ФНБ) на викуп іноземних літаків. Загалом перевізникам обіцяли на ці потреби 300 млрд рублів у кредит, проте російське транспортне міністерство не підготувало критеріїв отримання пільгового фінансування.

Зауважується, що, як мінімум, п’ять великих авіакомпаній, окрім “Аэрофлота”, домовилися з іноземними лізингодавцями про викуп літаків. Угоди необхідно закрити найближчими місяцями, оскільки у більшості перевізників терміни отриманих від регуляторів ЄС дозволів закінчуються до 30 вересня. Продовження термінів – малоймовірне, пояснило одне з джерел у міжнародній лізинговій компанії.

Російським авіакомпаніям заборонили використовувати іноземні літаки, віддані в лізинг за старими контрактами, борти вимагали повернути. Росія відмовилася це зробити, тоді літаки почали заарештовувати за кордоном, зокрема й у “дружніх країнах”. Після цього російське транспортне відомство запропонувало авіакомпаніям викупити літаки іноземних лізингодавців коштом ФНБ. Уряд РФ виділив для цього 300 млрд рублів.

Третину виділених коштів, приблизно 90-100 млрд рублів, вже витратили на покупку “Аэрофлотом” 10 Boeing 777-300ER. Джерела вважають, що суму спочатку виділяли лише під потреби національного перевізника. При цьому в березні помічник президента Ігор Левітін говорив, що кошти виділені на галузь загалом. Тоді як відомство й досі не надало на обговорення ні порядок розрахунків, ні критерії відбору претендентів на кошти ФНБ.

“Уральские авиалинии” отримали дозвіл регуляторів США та ЄС на купівлю 19 Airbus, повідомили в компанії. “Руслайн” планує закрити угоду на вісім регіональних CRJ. Компанія вже придбала кілька іноземних літаків власним коштом, кажуть джерела газети на ринку.

Авіакомпаніям також запропонували самостійно викупити літаки за допомогою кредиту.

В Офісі Генерального прокурора розслідують можливі зловживання під час отримання прокурорами груп інвалідності. Згідно з попередніми результатами, загалом показник кількості осіб з інвалідністю в органах прокуратури не перевищує 10% по регіонам.

Генсек ООН Антоніу Гутерреш прилетів до Казані на саміт БРІКС і спробував коровай. Його візит до Росії різко розкритикував заступник головного редактора Bild Пауль Ронцхаймер.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 жовтня. З початку доби відбулося 132 бойових зіткнення.

23 жовтня Головний центр спеціального контролю зареєстрував землетрус в районі селища Ломачинці, Дністровського району, Чернівецької області магнітудою 3,1 на глибині трьох кілометрів.

На саміті БРІКС голова КНР Сі Цзіньпін відмовився від російського автопрому, віддавши перевагу китайському лімузину преміум-класу.